Konkurss – karjeras un veselības maratons “LAI BŪTU SKAIDRS”

Š.g. 6. aprīlī Daugavpils Tirdzniecības profesionālajā vidusskolā notika konkurss – karjeras un veselības maratons “LAI BŪTU SKAIDRS”, kuru organizēja Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Daugavpils pilsētas komiteja un Daugavpils pilsētas BJC “Jaunība” klubs “Fortūna”. Konkursa mērķis bija veicināt pusaudžu izpratni par fizisko, garīgo, emocionālo veselību un profesijas izvēles svarīgumu. Pasākumā piedalījās vienpadsmit vispārizglītojošo skolu 8. klašu skolēnu komandas.

Pavisam bija izveidotas 13 stacijas, kuras pārstāvēja Daugavpils Tirdzniecības profesionālā vidusskola; DU Daugavpils Medicīnas koledža; Daugavpils Universitāte; Daugavpils pašvaldības policijas nodaļa profilaktiskajā darbā ar jaunatni; Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Daugavpils iecirkņa kārtības policija; Daugavpils IP karjeras konsultants; u.c.

Dalībnieki veica visdažādākos uzdevumus – atbildēja uz testa jautājumiem, sprieda par veselības saglabāšanas, drošības, karjeras un profesiju tēmām, mācījās veikt vingrinājumus organisma veselības uzturēšanai, pārbaudīja roku stiprumu un ķermeņa lokanību ,skatījās video, tika galā ar jautājumiem par smēķēšanas kaitīgumu, vīrusiem un baktērijām, to ierosinātām slimībām, minēja mīklas par sāls un cukura daudzumu pārtikas produktos, dejoja flešmobu. Stacijās nosaukumi bija dažādi: "Ķermeņa iekšējā harmonija", "Enerģijas lādiņš", "Spēkavīra vadlīnijas", "Medicīnas izglītības virziens", "Higiēna", "Garšas ekspertīze", "Nāves skūpsts", "Pašvaldības policija", "Uztura filozofija", "Valsts policija", "Veselīgs uzturs".
Daugavpils Tirdzniecības profesionālajā vidusskolā stacijā “Uztura filozofija” audzēkņi piedāvāja skolēniem no dotajiem produktiem izveidot uztura piramīdu, bet stacijā “Garšas ekspertīze” jaunieši trenējās mini uzkodu veidošanā un dažādu garšu atpazīšanā. Stacijā “Enerģijas lādiņš„ skolēni varēja baudīt garšīgu cienastu un tasi uzmundrinošas tējas. Protams, visi uzdevumi tika vērtēti ar noteiktu punktu skaitu.
Konkursā – maratonā Daugavpils 3.vidusskolas 8.b klases komanda ieguva trešo vietu.

Sirsnīgi sveicam uzvarētājus!

FOTO

 

Informāciju sagatavoja

skolas medmāsa

Jūlija Vārslavāne


 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola