Fizikas festivāls “FIZMIX Eksperiments”

12. maijā Rīgā, Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, notika Latvijā pirmais fizikai veltītais festivāls “FIZMIX Eksperiments”, kurā bērni, jaunieši un arī vecāki varēja iepazīt eksaktās zinības daudzveidīgās un aizraujošās aktivitātēs.

Dienas garumā festivālā bija pieejama plaša izglītojoši izklaidējoša programma, kas ļauj uzzināt, kā uzbūvēt robotu, tikt pie savas zemūdenes, kādi fizikas likumi darbojas raķešu palaišanā, sportā, kulinārijā un ne tikai. Festivālu rīko AS “Latvenergo”, sadarbībā ar – “Lielvārds”, “Rimi Latvia”, “Dobeles dzirnavnieks”, “Quest Lab”, “Cosmos" ilūziju muzejs, “Graci”, “Sadales tīkls”, “Ilustrētā Zinātne” un “Ilustrētā Vēsture”.

No konkursa izcilniekiem līdz fizikas festivālam Erudīcijas konkursu “FIZMIX Eksperiments” Latvenergo koncerns rīko jau vairāk nekā 20 gadu garumā ar mērķi jauniešiem saistošā veidā radīt interesi par fiziku, parādīt, kā teorētiskās zināšanas iespējams izmantot praksē, izglītot elektrodrošības jautājumos un mudināt apgūt inženiertehniskās profesijas. Konkursa dalībnieku skaits pēdējos gados ir audzis, un šogad tajā piedalās vairāk nekā 1000 jauniešu jeb katra ceturtā Latvijas skola, kurā mācās 8. un 9. klašu skolēni.

12. maijā notika spēles konkursa ”FIZMIX Eksperiments” fināli, kuros kopumā startēja 300 skolēni no Rīgas pilsētas, Latgales, Zemgales, Kurzemes, Vidzemes un Rīgas reģiona. Mūsu skolas godu aizstavēja 9.a klases skolēni Ceruks Armands, Kotukovs Jevgenijs, Nikolajevs Viktors, Saveļjevs Renāts, Zabarovskis Aleksandrs. Neklātienes konkursa daļā puiši izcīnīja 8.vietu, kas ļāva viņiem startēt ceturtdaļas finālā. Lai piedalīties pusfinālā bija nepieciešams nokļūt labāko komandu pieciniekā. Un mūsu puišiem tās izdevās: viņu uzkrātais punktu skaits bija vislielākais savā reģionā, apsteidzot komandas no Līvanu 2.vidusskolas, Aglonas vidusskolas, Viļānu vidusskolas, Maltas vidusskolas, Daugavpils Centra vidusskolas, Nautrēnu vidusskolas, Preiļu 1.pamatskolas, Riebiņu vidusskolas, Rēzeknes 3.vidusskolas un Nautrēnu vidusskolas. Katra uzdevuma izpildes laiks bija ierobežots. Tika pārbaudītas gan teorētiskās zināšanas, gan praktiskās iemaņas.

Pusfinālā komandu skaits samazinājās līdz pieciem, un lai piedalīties finālā bija nepieciešams uzvarēt savā reģionā. Tas arī izdevās. Gan ceturtdaļas fināls, gan pusfināls notika aiz aizvērtām durvīm, to neredzēja gan līdzjutēji, gan skolotāji. Divās no trim fināla atlases kārtām iespēju doties uz īpašu vasaras nometni izcīnīja katra reģiona un Rīgas labākā komanda – Skrundas vidusskolas “Venta”, Daugavpils 3. vidusskolas “Apaļā galda bruņinieki”, Gulbenes 2. vidusskolas “Jumeitis”, Aizkraukles novada vidusskolas “Ceturtais Ņutona Likums”, Siguldas Valsts ģimnāzijas “Āpši” un Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas “Fizika”.

Finālā piedalījās labākās komandas no katra reģiona (Rīgas pilsēta, Rīgas reģions, Kurzeme, Zemgale, Vidzeme, Latgale). Fināls notika festivālā programma ietvaros. Šeit bija daudz skatītāju. Skolēni mērīja spēkus, būvēja pēc iespējas visaugstākos, bet stabilos torņus, ka arī izrēķināja zemūdenes svaru, lai tā nogrimtu. Pēc katra uzdevuma rezultāti netika paziņoti, un intriga saglabājās līdz apbalvošanas mirklim. Vislielāko punktu skaitu uzkrāja komanda no Kurzemes reģiona, mūsu skolēni izcīnīja 2.vietu.   

Informāciju sagatavoja:

fizikas skolotāja

Larisa Koroševska

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola