Mācību kursi Briselē

Jūlijā sākumā man bija iespēja piedalīties mācību kursos „Radošuma un inovāciju veicināšana mācību procesā” Briselē. Galvenais kursu mērķis bija izstrādāt paņēmienus, lai attīstīttu bērnu kreativitāti.

Mūsu mācību grupa principā izmantoja gadžetus – galvenokārt telefonus un planšetdatorus. Mums bija pieejami arī dažādi piemēri, kā var sadalīt klasi zonās. Piemēram, izmantot robotiku, 3d printerus, VR brilles, un tamlīdzīgu. Kā arī pasniedzēju galvenā doma bija tāda, ka katrs bērns ir kreatīvs un nekādā gadījumā nedrīkst traucēt bērnam attīstīties, pilnveidoties, domāt un fantazēt. Mūsu kā pasniedzēju mērķis ir visādi atbalstīt un piedalīties bērnu dzīvē. Spilgtākie piemēri no kursiem: kā piemērs – mēs varam piedāvāt bērniem veļas knaģi, dot laiku un ieraudzīt rezultātus. Runājot par kaut ko sarežģītāku – viens no uzdevumiem varētu būt tā sauktās „medības”, Kur bērni attīsta kritisko domāšanu, sadarbību, loģiku, fantāziju. Eksistē daudz dažādu variantu. Piemēram, vienai grupai ir karte ar QR kodiem un izmantojot mobilo telefonu, nolasot kodu, bērniem tiek piedāvāts atrisināt uzdevumu; saņemt atbildi, kuru tie izmantos nākamajā uzdevumā. Tā sanāk ķēde. Arī paši bērni var tos sastādīt mācību tēmas ietvaros un mainīties starp grupām. Galvenais – motivācija. Cits piemērs: „Tinkering” ir cilvēku aktivitāte, kura kombinē sociālus, kreatīvus spēkus un ietver sevī spēlēšanos un mācīšanos. Šeit galvenā doma ir tāda, ka nav svarīgi, vai tā ir mājturība vai angļu valoda. Katrā mācību priekšmetā var izveidot savu unikālo roku darbu kombināciju. Vēl viena no piedāvātajām iespējām attīstīt bērnu radošumu ir stāstu stāstīšana, izmantojot komiksus, attēlus, kartes. Var ierakstīt arī diktofonā balsi; prezentēt klases priekšā un reflektēt. Kā arī eksistē daudz dažādu lietotņu mobilajos telefonos, planšetdatoros, kuras ir iespējams bezmaksas izmantot, lai palīdzētu bērniem attīstīties un pilnveidoties .

Pateicoties mācību kursiem, manuprāt, galvenais ir neaizmirst, ka katrs bērns ir unikāls, kreatīvs un talantu pilns.

Beigās gribu izteikt paldies Etwinning projekta koordinatoriem, bez kuriem nevarētu eksistēt šis brauciens. Milzīgs paldies par palīdzību un atbalstu.

Informāciju sagatavoja:

Angļu valodas skolotāja

Gaļina Lavrentjeva

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola