Mūsu ekskursija uz Tallinu

5. oktobrī mūsu klase apmeklēja Igaunijas galvaspilsētu Tallinu. Pulcējāmies četros no rīta pie skolas. Pamosties tik agri bija ļoti grūti, bet nebija neviena, kurš nokavētu. Brauciena sākumā mēs visi esam vēl aizmiguši, bet jau Jēkabpilī, pirmo reizi piestājot, visi jau bijām izgulējušies un enerģijas pilni. Brauciena laikā mēs vērojām skaistas rudens ainavas, apspriedām skolas dzīvi un klausījāmies mūziku.

Pulksten desmitos jau bijām Tallinā, kas sagaidīja mūs ar brāzmainu vēju un stipru lietu. Bija diezgan auksts laiks.

Mūsu pirmā pietura bija Keilas ūdenskritums - viens no Igaunijas ainaviskākajiem ūdenskritumiem. Tas ierindojas starp trim dižākajiem Igaunijā un atrodas Keilas muižas parkā. Tā ainavu bagātina romantiskie ķēžu tiltiņi. Ūdenskritums ir septiņus metrus augsts un vairākus desmitus metru plats, tādējādi atpaliekot pēc lieluma tikai no Narvas un Jegalas ūdenskrituma. Mēs ļoti daudz fotografējāmies, jo ainava tiešām bija burvīga.

Pēc ūdenskrituma apmeklējuma mūs gaidīja ekskursija ar gidu, Tallinas vecpilsētā, kurš parādīja mums visinteresantākās un vēsturiskās vietas Tallinā. Mēs apskatījām divus skatu laukumus,  kuros jūsmojām par lieliskajiem pilsētas skatiem.  Ekskursijas laikā mēs uzzinājām ļoti daudz par pilsētas vēsturi, kā arī iegādājāmies krāšņus suvenīrus un uzņēmām lieliskas fotogrāfijas. Ekskursijas beigās gids parādīja mums tirdzniecības centru un tūristu iemīļotāko restorānus.

Pēc ekskursijas mums bija brīva stunda atpūtai un pusdienām. Atgriežoties autobusā, mēs bijām iedvesmoti un aktīvi pārrunājām redzēto. Pat laika apstākļi netraucēja mūsu baudīt pilsētas īpatnējo noskaņu.

Pēc tam, mēs kopā ar divām mūsu brīnišķīgiem skolotājām Jūlijām devāmies tālāk. Nākamais mūsu apstāšanās punkts bija Lennusadama muzejs vai Tallinas Hidroplānu ostas muzejs jeb vienkārši Jūras muzejs, kurš tika atvērts uzceltajos jūras hidroplānu angāros un ir viens no modernākajiem visā Ziemeļeiropā. Muzeja tematika saistīta ar jūrniecību un militāro jomu – kuģi un lielgabali, mīnas, torpēdas un bojas atrodas virs un zem skatītāja, gaisā ''peld'' īsta zemūdene, bet virs tās - lidmašīnas. Vēsturiskās sajūtas pastiprina dizaina elementi un plaši pielietotās modernās tehnoloģijas, sākot no vadīšanas sistēmām mūsdienīgos simulatoros, līdz pat iespaidīgai zemūdenei. Turklāt mums bija iespēja blakus ostai izstaigāt atjaunoto “Lielo Tilu” - senu ledlauzi ar tvaika dzinēju un dažādus karakuģus. Mēs izbaudījām visu!

Jūras muzejs bija mūsu ekskursijas pēdējais apskates objekts, bet īstenībā pēc tā apmeklējuma mums vairs nebija spēka. Braucot atpakaļ, mēs ar prieku baudījām Tallinas skatus. Mēs bijām laimīgi, tik daudz uzzinot un apskatot mūsu kaimiņzemes galvaspilsētu.

Mājupceļā mēs pārrunājām redzēto, skatījāmies uzņemtās fotogrāfijas, klausījāmies mūziku un galu galā iemigām. Atgriezāmies Daugavpilī vienos naktī.

Mums visiem ļoti patika brauciens.

Ekskursija bija neaizmirstama. Jādomā, kur dosimies pavasarī.

  

Informāciju sagatavoja:

11.a klases skolniece Darja Jefanova

20181005_112513

20181005_133848


 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola