Sadarbība ar Baltkrieviju turpinās

Šī gada vasarā Daugavpils 3. vidusskolā viesojas Oršas (Baltkrievijas Republika) 1.ģimnāzijas direktore. Viņa iepazinās ar skolas darba sistēmu, mūsu pilsētu un Latgales kultūrvēsturiskajām vietām.

2018. gada 20.-22. novembrī Daugavpils 3. vidusskolas pedagogu delegācija bija uzaicināta apmeklēt Oršas pilsētu. Vienu pilnu dienu mēs pavadījām 1.ģimnāzijā, skolā, kurā mācās 950 skolēni un strādā 120 skolotāji. Ģimnāzijai ir savas tradīcijas. Pagalmā mūs sagaidīja kadetu goda sardze, bet skolas vestibilā skolas koris mūs sveicināja dažādās valodās, tai skaitā arī latviešu. Ģimnāzijā no 8. klases skolēni var stāties kadetu klasē, pēc kuras ģimnāzijas absolventiem ir iespēja stāties Ārkārtas situāciju glābēju sagatavošanas akadēmijā.

Mūs iespaidoja ģimnāzistu patriotisms un cieņas pilna attieksme pret skolotājiem, disciplīna starpbrīžos - skolēni neskraida, sveicinās pilnīgi visi. Viņi lepojas ar saviem sasniegumiem mācībās - ik gadu ģimnāzijas absolventiem ir no 5 līdz pat 10 Zelta medaļām par sasniegumiem mācībās.

Salīdzinot, protams, mēs esam daudz atvērtāki dialogam, mūsu skolā ir daudz labāks tehniskais nodrošinājums, mums jau 10 gadus pastāv elektorniskais žurnāls, kurš pie viņiem stāsies spēkā tikai pēc 2 gadiem. Pie viņiem ļoti aktīvi darbojas skolēnu pašpārvalde, un vēl jāpiebilst, ka visi ārpusstundu mācību un audzināšanas pasākumi notiek sestdienās.

Šī mācību gada 2.semestrī mēs gaidīsim ciemos plašu Baltkrievijas delegāciju. Pacentīsimies iepriecināt ciemiņus un parādīt mūsu labāko pieredzi!

FOTO

 

Informāciju sagatavoja:

delegācijas pārstāvji

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola