Ekoloģiskā spēle 3.-4. klašu skolēniem

Daugavpils 3. vidusskolas 4.a klases skolēni Sofija Kņaževa, Sanita Čamane un Andris Bleidels piedalījās Daugavpils 10. vidusskolas rikotajā “Ekoloģijas spēlē”.

Spēles mērķis bija veidot skolēnos nepieciešamību būt atbildīgiem par apkārtējo vidi un sniegt priekštatu par to, ka globālās ekoloģiskās problēmas ietekmē lokālās ekosistēmas eksistenci.

Šogad spēles moto bija “Mainos es. Mainies tu. Mainās visa pasaule.”. Spēlē tika sadalīta septiņās stacijās un mūsu skolēnu pirmā stacija sākās ar spuldžu veidiem, kur skolēniem, lasot tekstu, nācās atrast dabai draudzīgāko spuldzi. Tālāk skolēni devās uz staciju “ Preču marķējumi”, kur nācās atpazīt Latvijas produktu marķējumus. Turpinot savu ceļu, skolēni iepazinās ar Latvijas rezervātiem un to iemītniekiem, kā arī apciemoja Daugavpils 10. vidusskolas personīgo zoodārzu. Skolēni apmeklēja arī stacijas, kur sīkāk uzzināja un atbildēja uz jautājumiem par batereju izmantošanu, uzbūvi un pārstrādes iespējām.

Mūsu skolēniem ļoti labi veicās stacijā, kur vajadzēja šķirot atkritumus. Veiksmīgi tiekot galā ar šķirošanas uzdevumiem skolēni saņema nomināciju “Profesionālie atkritumu šķirotāji”.

Skolēniem tika sniegta fantastiska iespēja papildināt savas zināšanas par ekoloģiskajiem faktoriem un par savu līdzdalību globālajā ekoloģiskajā sistēmā.

FOTO

  

Informāciju sagatavoja:

skolotāja Ligita Rubine

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola