5.a klases skolēni apmeklēja Siguldu

18.septembra rīts iesākās ar lietu. Diemžēl tur neko nevarēja darīt, jo laikapstākļus mēs neietekmējam. Liels bija mūsu prieks, kad caur tumšo mākoņu malu izspraucās saules stari.

   Iebraucām Siguldā, satikām gidi Madaru un devāmies uz Siguldas pili. Saule jau staroja ar visu savu rudens spēku. Madara mums izstāstīja stāstu par Siguldas pils saimniekiem – krustnešiem. Dzirdējām arī par pils celtniecību tajos tālajos laikos, par dzīvesveidu un pils arhitektūras īpatnībām. Skolēniem bija iespēja izstaigāt pils atjaunotos labirintus, kā arī nofotografēties pils “Elles” istabā.

   Pēc pils apmeklējuma mūs gaidīja “Gūtmaņa” ala. Iespaidīgs ir šis ģeoloģiskais veidojums – sufoziju ala, kura veidojusies vairāku tūkstošu gadu laikā, tekošam ūdenim izskalojot smilšakmeņus. Uz pils sienām var redzēt vairāku gadsimtu uzrakstus, ko atstājuši cilvēki, kuriem šī ala bija gan satikšanās vieta, gan vieta lūgšanām, gan dziedniecībai. Laika gaitā daži alas fragmenti ir nobrukuši un iespējams, ka laika gaitā ala izzudīs pavisam. Tāpēc šodien sajūsmināmies par šo skaisto dabas veidojumu!

   Izpriecājušies par lielāko Baltijas alu, devāmies uz rodeļu trasi pavizināties ar šiem braucamrīkiem. Liels bija bērnu prieks – saulīte, vējš matos un uztraukums bija šī brauciena pavadonis. Skolēnus sajūsmināja viss, kas notika šajā ekskursijā, taču mūs vēl gaidīja “Mores dzīvnieku dārzs”.

   “Mores dzīvnieku dārzā” mūs gaidīja dažādi dzīvnieki, pamatā stirnas, brieži, aļņi. Bet bija arī lamas, kas nav Latvijai raksturīgs dzīvnieks. Bērni drīkstēja barot dzīvniekus ar āboliem un spiestiem auzu graudiem. Dzīvnieki arī bija priecīgi par bērnu apmeklējumu, jauki pozēja fotogrāfijām un labprāt saņēma cienastu. Mēs uzzinājām, ka šajā dārzā kopā ir ap 600 dzīvnieku, tos pārdod uz Rietumeiropu.

   Apskatījuši briežus, aļņus, stirnas un lamas, ar dziesmām un jautrām spēlēm devāmies mājup. Vakarā mājās noguruši un laimīgi varējām iemigt un sapņot par dienā piedzīvoto.

Paldies gādīgajiem vecākiem par iespēju piedzīvot šo dienu!Informāciju sagatavoja

5.a klases audzinātāja  Iveta Midere

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola