Tikšanās ar medijpratības speciālisti Katju Vogtu

Š.g. 30.septembrī ar lekcijām par medijpratību Daugavpilī viesojās starptautiskās attīstības un medijpratības speciāliste Katja Vogta (Katya Vogt), pārstāvot nevalstisko organizāciju IREX. Medijpratības jautājumus ar jauniešiem eksperte pārrunāja Daugavpils Universitātē un Daugavpils 3.vidusskolā.

Tiekoties ar skolēniem, Katja Vogta runāja par medijpratības jautājumiem: kā orientēties sociālajos un tradicionālajos medijos, kā nekļūt par “viltus ziņu” upuriem un kādus rīkus izmantot, lai pārbaudītu informāciju un salīdzinātu faktus. Skolēniem tikšanās bija interesanta un vērtīga, jo tajā skarto jautājumu tēmas mūsdienās ir ļoti aktuālas. Eksperte ieteica metodes, kā kontrolēt viedierīcēs pavadāmo laiku, kā “nepazust” no reālās dzīves. Katja vairākkārt uzsvēra, cik svarīgi ir izvēlēties informāciju, ar kuru dalīties (vai nedalīties) virtuālajā vidē. Skolēni novērtēja, cik būtiskas ir kritiskās domāšanas prasmes, kas ļauj atšķirt faktus no medijā pausta personīgā viedokļa. Katja izmantoja sociālo tīklu ziņu lentes, lai praksē demonstrētu, kā filtrēt tajās atrodamo informāciju. Skolēni izmantoja iespēju uzdot jautājumus, kas skar viņu personīgo pieredzi virtuālajā vidē.

Paldies ASV vēstniecībai Rīgā un Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centram par iespēju tikties ar Katju Vogtu!

 

Katjas Vogtas pārstāvētā nevalstiskā organizācija IREX darbojas kopš 1968. gada, īstenojot programmas, kas vērstas uz izglītības kvalitātes uzlabošanu, neatkarīgo masu mediju atbalstu, pilsoniskās sabiedrības attīstības veicināšanu un konfliktu mazināšanu. Pirms pievienošanās IREX Katja strādāja vairākās citās nevalstiskās organizācijās Vašingtonā, ASV, tostarp Izglītības attīstības centrā (Education Development Center), ar kura starpniecību īstenoja izglītības un skolotāju apmācības programmas Indonēzijā, Tanzānijā, Taizemē un citās valstīs.

 

DSC03412_400x267

 DSC03405_400x267Informāciju sagatavoja:

direktora vietniece izglītības jomā

Alina Jeremenko

t.65440843

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola