Par grāmatām un ne tikai

Š.g. 3.decembrī 3.a klasei bija lieliska iespēja tikties ar rakstnieci, tulkotāju un ilustratori Liliju Berezinsku. Klasē pirms šīs tikšanās mēs kopīgi izlasījām divas viņas grāmatas: “Vislielākais gardums pasaulē” un “Meža pasakas”. Grāmatas ir ļoti interesantas, aizraujošas, viegli lasāmas. Mums iepatikās ilustrācijas, tās ir mīļas un jaukas. Grāmatās ir interesanti tēli, kā Bolacis, kodes, Kukainis-kūkainis, un norisinās arī dažādi interesanti notikumi.

         Pie mums ciemos bija atnākusi Bērnu bibliotēkas “Zīlīte” vadītāja Dace Jakovele, kura vairāk pastāstīja par pašu autori un viņas darbiem. Liels paldies par uzaicinājumu uz šo tikšanos!

           Ļoti interesanta bija tikšanās un saruna ar Liliju Berezinsku. Mēs uzzinājām, ka viņai tēli rodas galvā, tēlu vārdus ņem no lībiešu valodas. Autori piesaista viss lībiskais. Pirmo grāmatu viņa uzrakstīja 4.klasē. Tas bija kriminālromāns, kas patika skolotājiem, bet klases biedri to nesaprata. Rakstīšana autorei ir hobijs, bet pamatdarbs ir tulkošana. Rakstniecei ir daudz grāmatu pusaudžiem un pieaugušajiem. Mums bija daudz jautājumu Lilijai Berezinskai.

         Novēlam rakstniecei radošo veiksmi! Lai grāmatas izdodas tikpat jaukas, mīļas un aizraujošas!

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3.vidusskolas

3.a klases skolēni un audzinātāja I.Vitkova

biblioteka_1


biblioteka_2


biblioteka_3


biblioteka_4


biblioteka_5

 
Daugavpils 3. vidusskola