Daugavpils 3.vidusskola pavasari ir sagaidījusi!

Aiz loga – pavasaris, skolas sporta zālē – arī, jo 6.martā notiek festivāls “Pavasara iedvesmotie”. Kas notiek pavasarī aiz loga? Spīd saule, dzied putni, mostas daba un cilvēku sejas rotā smaids. Un tieši tāpat notikumi risinās arī skolas zālē, kur vienīgās norūpējušās sejas ir žūrijai, jo tik sarežģīti ir novērtēt ar punktiem visu milzīgo ieguldīto darbu, gatavojoties priekšnesumam, un skolēnu enerģiju – uzstājoties. Bija jāvērtē izpildījuma kvalitāte, idejas oriģinalitāte, vizuālais izskats un tērpi, domas atklāsme, skatuves kultūra, komandas saliedētība, bet papildu punktus varēja piešķirt par dalībnieku skaitu, skolotāja, vecāku un draugu iesaisti.

Festivāls notika 2 daļās – pirmajā ar saviem priekšnesumiem skatītājus pārsteidza 1.-6.klašu skolēni, otrajā uz skatuves kāpa 7.-12.klašu skolēni. Klases uzstājās gan pa vienai, gan bija izveidojušas draudzīgas komandas. Katra uzstāšanās bija pārdomāta un visas – ļoti daudzveidīgas.

6.a klases skolēni rādīja, kas notiek starpbrīdī, 6.b klases audzēkņi pievērsās pasakas “Kukulītis” tēmai, bet 6.c skolēni bija mainījušies tik radikāli, kā neviens – starp skolēniem bija atpazīstamas skolotāju sejas. 5.a klases skolēni rādīja, kā prot savienot miegu un aktīvu atpūtu, bet 5.b klases bērni stāstīja par saviem sasniegumiem. 5.c klases dalībnieku skaits bija gandrīz divkāršojies – uz skatuves kopā ar viņiem bija gan skolotāja ar ģimeni, gan vecāki, brāļi un māsas, jo viņu priekšnesumā bija visa Latvija. Pēc skolēnu domām, pavasarim ļoti aktuāla un nozīmīga ir dzīvnieku tēma. No Latvijas uz Kongo džungļiem visus pārcēla 4.a klases skolēni, kukaiņu dzīvi atklāja 4.b klase, par vilciņu dziedāja 3.a klase, bet dzeņu skolā iejutās 3.b klases skolēni. 2.a un b klases apvienotā komanda tēloja banānus, bet mazie pirmklasnieki – paši sevi un stāstīja, kā viņiem iet skolā.

Pasākuma otro daļu uzsāka 7.klases – 7.c klases skolēni skrēja uz mērķi, 7.b – pievērsās sporta un olimpiskajai tēmai, bet 7.a – Latvijas tēmai. 8.b klases skolēni atcerējās, kā mācījās pirmajā klasē, bet 8.a klases jauniešiem bija ļoti pavasarīgs noskaņojums. Apvienotā 9.klašu komanda dziedāja par debesīm, 10.b klase un 10.a klase savos priekšnesumos pievērsās attiecību tēmai. 11.klases gan neveidoja komandu, tomēr katras klases priekšnesums tā vai citādi par aktuālu uzskatīja citādā pieņemšanas jautājumu. Kā skaista izsaukuma zīme izskanēja pasākuma noslēgums – skolas himnu, ko dziedāja 12.klašu koris, aicinot pievienoties arī visus pārējos pasākuma dalībniekus.

Visi skatītāji festivālā saņēma milzīgu pozitīva noskaņojuma lādiņu, katra klase – saldi veselīgu balvu un apliecinājumu par iegūto vietu. Par uzvarētājiem 1.-6.klašu grupā žūrija atzina 5.c klasi, bet 7.-12.klašu grupā I vietu ieguva 7.c un 8.a klase.

Lai pavasaris turpina iedvesmot arī rīt, parīt un turpmāk – līdz pat vasarai!

FOTO

 

Informāciju sagatavoja:

direktora vietniece

Anita Pleša

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola