Krāsojot olas, izkrāsojam pavasari!

Tik tikko nosvinētas Lieldienas, kuras lielākajai daļai cilvēku saistās ar skaisti krāsotām olām. Daudzās ģimenēs olu krāsošana ir tradīcija, kura vieno vairākas paaudzes. Senākos laikos olu krāsošanai lielākoties izmantoja dažādus dabā sastopamus augus, bet tagad vienkāršāk šķiet “olu mākslai” izmantot veikalā nopērkamās krāsas vai īpašās uzlīmes. Skolēnu pašpārvalde aicināja skolēnus parādīt savas ģimenes olu krāsošanas tradīcijas un piedāvāja nofotografēt savu veikumu.

1Lield

Izrādās, senās tradīcijas mūsu skolēnu ģimenēs ir cieņā – liela daļa olu tika krāsotas sīpolu mizās, izmantojot dažādas lapiņas un trafaretus, kas izveidoja uz katras olas neatkārtojamus un skaistus zīmējumus un rakstus. Olu skaistuma radīšanai tika izmantotas arī uzlīmes, pārtikas un speciālās krāsas. Kāda skolēna māmiņa atklāja, ka katru gadu ģimenē ir tradīcija izmantot olu krāsošanai kādu jaunu veidu. Šogad tika izmantotas pārtikas krāsas un papīra salvetes. Rezultāts – tapa brīnišķīgas un neparastas “kosmiskas” Lieldienu olas.

Paldies visiem skolēniem un viņu ģimenēm par radošo pieeju olu krāsošanai un kompozīciju veidošanai un jaukajām fotogrāfijām!

 2Lield

3Lield

4Lield

5Lield

6Lield

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3.vidusskolas

skolēnu pašpārvalde,

metodiķe

Anita Pleša

 

 

 

 

 
Daugavpils 3. vidusskola