COMENIUS PROJEKTA DALĪBNIEKU VIZĪTE ČEHIJAS PILSĒTĀ KROMERŽIŽĀ

Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas Comenius apakšprogrammas daudzpusējās partnerības projekta„Kultūras un dzīves vērtības multikultūras skolās” („Kulturelle und lebens wichtige Werte an multikulturellen Schulen”) mūsu skolas skolotāju un skolēnu darba grupa ir atgriezusies no Čehijas pilsētas Kromeržižas, kur tikās ar projekta partnerskolu - Čehijas Kromeržižas pilsētas ģimnāzijas un Polijas Bidgoščas pilsētas R. Šūmaņa vārdā nosauktās ģimnāzijas skolotājiem un skolēniem.

Vizītes laikā notika partnerskolu dalībnieku iepazīšanās, darba plāna saskaņošana, iepazīšanās ar skolu, projekta dalībniekus skolā sveica ģimnāzijas direktore un administrācijas pārstāvji, skolas jauniešu koris, mūs sirsnīgi uzņēma Kromeržižas pilsētas rātē, kur iepazīstināja ar pilsētas vēsturi un mūsdienu dzīvi, atbildēja uz uzdotajiem jautājumiem. Darba grupās tika izstrādāti jautājumi anketai par jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespējām, kā arī tika izstrādāta projekta internetlappuse.

Mūsu čehu partneri bija viesmīlīgi, sirsnīgi un jauki. Katra diena bija piesātināta gan ar projekta aktivitātēm ģimnāzijā, gan mūs iepazīstināja ar Kromeržižas pilsētu, tās ievērojamākajām un nozīmīgākajām vietām, pilsētā atrodas viena no skaistākajām un greznākajām Viduseiropas  arhibīskapa pilīm, ekskursiju šajā pilī vācu valodā vadīja partnerskolas skolēni. Pie pils ir skaists angļu dārzs, kur siltajos vakaros mēs labprāt pastaigājāmies un priecājāmies par neparastajiem augiem un dažādiem dzīvniekiem.

Apmeklējām apgabala centru Zļinu, kas ir reģiona rūpniecības un kultūras centrs, ar autobusu uzbraucām Gastinas kalnos, kur tatāru kara laikā izglābās vietējie iedzīvotāji, un šim notikumam par godu ir uzcelta katedrāle, projekta dalībniekiem bija iespēja  piedalīties Svētajā misē un iet Krusta ceļu.

Brauciena laikā mums bija brīnīšķīga iespēja iepazīties ar projekta partneriem, iespēja pilnveidot vācu un angļu valodas zināšanas, mācīties plānot un īstenot projekta aktivitātes, iepazīties ar Čehijas Morāvijas reģiona krāšņo dabu, veicināt sadarbību starp skolām Eiropā.

 Ar nepacietību gaidām marta mēnesi, kad projekta partnerskolu dalībniekus uzņemsim mūsu skolā, šai tikšanās reizei esam sākuši nopietni gatavoties.

 DSC01059

Projekta dalībnieki


 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola