Kļūsti par profesionāli!

Pirmajos mācību gada rudens mēnešos 5.a un 5.c klases skolēni izzināja profesiju dažādību, kopā ar pedagogu karjeras konsultantu datorklasē izmēģinot digitāli interaktīvo spēli “Kļūšu par profesionāli”. Spēle rosināja domāt par to, kas skolēnam pašam padodas, kādas ir viņa intereses.

Spēles laikā skolēni apzinājās savas stiprās puses zināšanu jomā, personiskās īpašības un tām piemērotas profesijas. Karjeras konsultants palīdzēja atrast spēles elementus, lai noskaidrotu, kādas ir nepieciešamās prasmes, zināšanas, instrumenti un darba vide katrā profesijā. Veidojot virtuālo dialogu ar interesējošās profesijas pārstāvi, skolēni varēja atrast atbildi uz ļoti svarīgu dzīves jautājumu “Kas es būšu, kad izaugšu liels?”

KN_5kl_2

Profesijas izvēle sākas ar savu spēju un interešu apzināšanos, tāpēc 5.b klases skolēni klases stundas laikā veidoja savu personisko ģerboni. Tajā skolēni atspoguļoja pārdomas par savām vislabākajām prasmēm un nodarbošanos brīvajā laikā, kā arī par to, kas nepadodas, un ko darīt, kad kaut kas nesanāk…

Paldies par sadarbību skolēniem un klases audzinātājām Ilzei Jonānei, Olgai Kovaļovai un Karinai Truskovskai!

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3.vidusskolas

pedagoģe karjeras konsultante

Natālija Plotņikova

 
Daugavpils 3. vidusskola