LABĀKAIS KRIEVU VALODAS SKOLOTĀJS ĀRVALSTĪS

Šī gada oktobrī notika starptautisks konkurss „Labākais krievu valodas skolotājs ārvalstīs”, kur tika uzaicināti piedalīties skolotāji no Abhāzijas, Azerbaidžānas, Armēnijas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Kirgīzijas, Moldovas, Tadžikistānas, Turkmēnijas, Uzbekistānas, Ukrainas, Dienvidosetijas, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Konkursā piedalījās vairāk kā 300 skolotāji no NVS un Baltijas, Latviju pārstāvēja 14 skolotāji, tai skaitā mūsu skolas krievu valodas un literatūras skolotāja, metodiķe Marija Žilinska.

Uzdevumi tika veikti internetā ierobežotā laikā. Bija jāizpilda filoloģisks tests, kurā tika skarti sarežģītākie morfoloģijas un sintakses jautājumi, kā arī jautājumi par retoriku, runas kultūru, teksta analīzi, daudz jautājumu par metodiku, skolotāja profesionālo kompetenci, par izglītības un pedagoģijas tehnoloģiju mūsdienu tendencēm. Pēc testa veikšanas bija jāizpilda radošs darbs, kas saistīts ar valodas kā vārda mākslas lietošanu, izpratni un padziļinātu krievu valodas kultūras savdabību, dažādu krievu valodas vārdu sinonīmu nozīmju atšķiršanu runas kultūrā, saziņā.

Skolotāja M.Žilinska izpildīja uzdevumus 85% apjomā. Piektdien no Maskavas tika saņemts sertifikāts.

Mēs apsveicam kolēģi un vēlam jaunus profesionālus panākumu!

rudens_puskis

Daugavpils 3.vidusskolas direktora vietniece

izglītības jomā Alla Grjaznova


 
Daugavpils 3. vidusskola