Mūsu skolas absolvents iekļuvis starp desmit labākajiem IT studentiem.

23.septembrī 10 jaunie informācijas tehnoloģiju (IT) studenti saņēma stipendijas 1000 LVL apmērā pirmajam studiju gadam Latvijas augstskolās. Jau par tradīciju kļuvušās stipendijas ceturto gadu pēc kārtas piešķir kompānija DPA sadarbībā ar Latvijas Izglītības fondu (LIF) un Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) konkursa „Nāc studēt informācijas tehnoloģijas – mēs atbalstīsim!” uzvarētājiem.

Starp apbalvotajiem bija arī mūsu absolvents – Aleksandrs Zaharčenko.

DPA stipendiju pasniegšana, jau ceturto gadu notiek Izglītības un zinātnes ministrijas telpās. Šī vieta apliecina, ka Latvijas vadošie IT uzņēmumi ir valsts un pašas izglītības sistēmas sadarbības partneri.

„Latvijas jauniešu zinātkāres veicināšanā šis ir mūsdienīgs risinājums, ko nu jau droši varam saukt par tradīciju. Publiskā un privātā partnerībā šeit izpaužas vienā no vislabākajām formām, kas bagātina gan iesaistīto indivīdu, ļaujot tam koncentrēties uz mācību procesā svarīgāko, gan arī valsts vērtību kopu, „saka izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks.

Pieteikties stipendijām varēja jebkurš 12. klases absolvents, kurš savas tālākās studiju gaitas saista ar IT tehnoloģijām. Viens no galvenajiem kritērijiem, vērtējot skolēnu pieteikumus stipendiju konkursam, bija katra pretendenta motivācija un pamatojums, kādēļ viņš vai viņa vēlas studēt IT zinātnes, kā arī attiecīgā pretendenta sekmes un ārpusskolas intereses un sasniegumi. Tika piešķirtas 10 stipendijas pretendentiem no Rīgas un visiem Latvijas reģioniem. Stipendijas 100 Ls mēnesī konkursa uzvarētāji saņems pirmajā studiju gadā no septembra līdz jūnijam.

Aleksandrs ne reizi vien pārstāvēja mūsu skolu dažādos konkursos un olimpiādēs. Vēlam viņam veiksmi mācībās un tālākajās gaitās.

 

Aleksandrs Zaharčenko

 

Aleksandrs Zaharčenko

 
Daugavpils 3. vidusskola