Smārts. Spēle tiem, kas mācās.

Šogad mēs - 11. a klases komanda - nolēmām vēlreiz izmēģināt veiksmi un 8. martā devāmies uz Rīgu, lai gūt pieredzi un zināšanas darba tiesību un aizsardzības jomā, laimēt dāvanas un saņemt pozitīvas emocijas no piedalīšanās intelektuāli- atraktīvajā spēlē „ Smārts. Spēle tiem, kas mācās”, kuru, tāpat kā pagājušajā gadā organizēja Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība ar ESF un Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Šī spēle ietvēra sevī jautājumus un uzdevumus, saistītus ar darbu un visiem šā temata aspektiem – tiesībām, aizsardzību, drošību.

Lai iekļūtu pusfinālā, arī šogad mēs internetā pildījām testu, kurš pārbaudīja mūsu zināšanas. No visas klases tikai 10 skolēni, kuri ieguva visvairāk punktu, varēja piedalīties spēles pusfināla filmēšanā. Veiksme bija Dmitrija Stefaņiva, Alīnas Radzevičas, Artura Babahina, Andreja Bišenko, Ligitas Kecko, Aleksandra Mihailova, Kristīnas Vaščinskas, Nataļjas Doroško, Evelīnas Sļadņikovas, Alīnas Butkevičas un Māris Sardiko pusē. 2 no skolēniem bija ieguvuši vienādu punktu skaitu un tāpēc viens no viņiem skaitījās kā rezervists..

Priekšā bija grūts darbs - mājasdarba sagatave aizņēma daudz laika, radošas pieejas un izturības. Kad uzdevums bija pabeigts un aizsūtīts, un zināšanu krājumi papildināti, mēs 8.marta rītā sēdāmies mikroautobusā (paldies pilsētas Izglītības pārvaldei un mūsu skolas saimnieciskās daļas vadītājam L.Dukčinskim) un devāmies uz Rīgu, NA studiju Mārupē.

Atmosfēra, kura mūs apņēma, bija mums jau ierasta un tāpēc jutāmies kā mājās, vairs nebija tik ļoti bail no kamerām un safītu gaismas. Lai spēles gaismā dalībnieki nenoģībtu no stresa un izsalkuma, mūs visus kārtīgi pabaroja (izvēlē bija gan karsta zupa, gan gaļas pīrādziņi, gan saldi rauši, tēja, kafija, sulu daudzveidība).

Kad pirmsspēles instruktāža bija pabeigta, sākās pati spēle!

Mūsu komanda „Otrais starts” darīja visu iespējamo, lai izrautu uzvaru no pretinieku komandu nagiem, taču ... pietrūka, pietrūka veiksmes un zināšanu (tika pieļautas sīkas kļūdiņas). Visas 5 komandas „gāja” līdzīgi , mūs no 2.vietas ieguvējiem šķīra vien 1 punkts, 4.,5. vietas ieguvēji no mums atpalika par 2-3 punktiem. Neskatoties uz zaudējumu ( kopvērtējumā tikai 3. vieta), mēs esam apņēmības pilni doties uz spēli arī nākamgad (kā saka tautas paruna „ Trīs lietas -labas lietas) un izcīnīt pirmo vietu, lai iekļūt finālā un tur jau cīnīties ar citu novadu uzvarētājkomandām par superbalvām.

Mēs vēlētos pateikties mūsu klases audzinātājai skolotājai Mārītei Daugstai, kura atbalstīja mūs un palīdzēja, kā arī Olgai Čebajevai, kura iepazīstināja mūs ar arodbiedrību darbu un struktūru, un, protams, mūsu klasesbiedriem un citiem līdzjutējiem par atbalstu.

 
Daugavpils 3. vidusskola