Frankofonijas svētki

22 martā, Daugavpils Universitātē pagāja Frankofonijas svētki.

Kā jau zināms tās ir visas franču runājošo svētki un tas kuri mīl un apgūst franču valodu kā arī interesējas par franču kultūru. Frankofonija ir starptautiska organizācija, kurā sastāvā ietilpst 56 dalībvalstīs un 14 valstis novērotājvalstis. Latvija kā arī citas Baltijas valstis ir novērotājvalstis.

Par to un daudz ko citu uzzināja visi kas atnāca uz Daugavpils Universitāti, skolēni, kā arī universitātes studenti prezentācijas laikā kas tika veltīta Frankofonijai.

Noslēguma koncertā piedalījās viesi: DU Humanitārās fakultātes vadība, Francijas vēstniecības atašejs izglītības un kultūras jautājumos Patriks Molons (Patrick Maulon), DU studenti un skolēni. Pasākumu vadīja franču valodas pasniedzējs Sergejs Poļanskis.

Mūsu pilsēta franču valodu apgūst 181 skolēnus, 5 pilsētas skolās. Pasākumā aktīvi piedalījās ne tikai Universitātes studenti, bet skolēni kas apgūst franču valodu. Skanēja populārākie franču dziesmas, dzejas. Frankofonijas dienām Daugavpilī bija veltīts arī pilsētas zīmējumu/kolāžu konkurss, ko organizēja Vispārējās un profesionālās izglītības pārvalde. Pasākuma laikā konkursa laureāti un uzvarētāji saņēma pārvaldes diplomus un frankofono valstu sarūpētās balvas. 1 vietu saņēma mūsu skolēni no 12.a klases Ksenija Miščenko un Aļona Klimčenko, kā arī 3. vietu saņēma skolēni no 10.a klases Kočetova Antoņina un Ogaņane Karina.

 

1

6

gallery_889_60_68146

gallery_889_60_70709

gallery_889_60_120796

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola