Daugavpils 3. vidusskola ES Parlamentā Strasbūrā „EUROSCOLA”

2017/18 mācību gadā Eiropas Parlamenta konkursa „Euroscola” ietvaros Daugavpils 3. vidusskolas 11.a klases skolēni veica dažādas aktivitātes.

Mēs izvēlējāmies pieteikuma tēmu „Ar sportu par politiku”-”, izveidojām galda spēli “POLISPORT”, uzņēmām video, gatavojām preses relīzes, u.c. Termiņš konkursa uzvarētāju noteikšanai nebija zināms, tāpēc mēs ar nepacietību gaidījām rezultātus. Kad mēs saņēmām oficiālu apliecinājumu par uzvaru konkursā, mēs sapratām, ka sapņi piepildās.

19. martā skolas delegācija – 11.a klases skolēni, mūsu klases audzinātāja un vienas skolnieces māte – devās ceļojumā uz Eiropu. Brauciena galamērķis – debates ES Parlamentā Strasbūrā. Pirmā mūs pārsteidza Drēzdene. Mēs iepazināmies ar Drēzdenes vēsturi un apskatījām skaistākas un nozīmīgākas vietas, kā arī pastaigājamies pa vecajām pilsētas ielām, apskatījām tās arhitektūru un nozīmīgākos pieminekļus. Mēs arī apmeklējām Drēzdenes mākslas galeriju, kas pārsteidza ar savu lielumu un mākslas darbu dažādību. Ceļojuma ietvaros apmeklējām Vācijas dabas parku ar skaistu nosaukumu - Saksonijas Šveice. Tuvojoties dabas parkam, mēs bijām apbrīnoti ar tā skaistumu. Mums bija iespēja pastaigāt pa taciņām un aplūkot pasakainas ainas no 300 m augstuma. Kāpt kalna augšā bija īsts fizisks izaicinājums, bet tas bija tā vērts. Kalna piekājē atradās maza, omulīga pilsētiņa, kur mēs varējām pastaigāt pa šaurām ieliņām, nopirkt suvenīrus un izjust Saksonijas Šveices gaisotni. Ceļojuma laikā apmeklējām arī tūristiem pilno, vēsturiski vērtīgo Prāgu. Tā ir pilsēta ar bagātu vēsturi un daudzām leģendām. Viena no populārākajām vietām ir Kārļa tilts, kuru mēs apmeklējam ar mūsu gidu. Mēs gājām gar ielām un brīnījāmies par pilsētas skaistumu. Prāga ir noteikti tā pilsēta, kuru jāapmeklē ikvienam.

Taču mūsu galvenais mērķis bija apmeklēt Eiropas Parlamentu Strasbūrā.
Ceturtdien, 22. martā devāmies uz milzīgo un oriģinālo parlamenta ēku, kur mūs viesmīlīgi uzņēma Eiropas Parlamenta pārstāvji. Pēc oficiālajām apsveikuma runām Eiropas Parlamenta administrācijas pārstāvji sniedza informāciju par Eiropas Parlamentu un atbildēja uz jauniešu uzdotajiem jautājumiem. Tālāk pārstāvim no katras skolas bija jāiepazīstina pārējie dalībnieki ar savu valsti un skolu. Vēlāk visi projekta dalībnieki sadalījās 6 dažādās debašu grupās ar vienaudžiem no ārzemēm un diskutējām par Eiropā aktuālām tēmām:

•    Vide un atjaunojamie energoresursi

•    Drošība un cilvēktiesības

•    Attīstības palīdzība trešajām valstīm

•    Eiropas nākotne

•    Migrācija un integrācija

•    Jauniešu bezdarbs.

Pēc debatēm atkal visi satikāmies plenārzālē, kur pārstāvji no sešām grupām iepazīstināja visus ar izstrādātajiem priekšlikumiem par attiecīgo tēmu. Pēc katras prezentācijas notika apspriešana, debātes un balsošana. Beidzoties prezentācijām, notika visa darba kopsavilkums, spēles Eurogame noslēgums un apbalvošana. Pasākums noslēdzās ar īpaši emocionālu mirkli – skanot ES himnai, visu valstu pārstāvji iznāca ar karogiem. Dienas beigās mēs apmeklējām Strasbūras centru. Ēku arhitektūras stils centrā (baroka un gotika), kas ir raksturīgs vācu un franču arhitektūrai, atstāja lielu iespaidu. Dienas beigās katrs no mums viesnīcā atgriezās pozitīvu iespaidu pilns un, protams, mūsu draugu pulciņš ir kļuvis plašāks. 
Apkopojot brauciena iespaidus, varam teikt, ka šī bija vienreizēja iespēja, apceļot Eiropas ievērojamākās vietas, kā arī lieliska iespēja parādīt sevi, pārliecināties par savām komunicēšanās prasmēm un ar lepnumu pārstāvēt EP ne tikai savu skolu un pilsētu, bet arī visu Latviju.
Lai arī darbs Parlamentā prasīja pūles un koncentrēšanos, mēs ieguvām neizmērojami lielu pieredzi, jaunus draugus un jaunus iespaidus. Īpašu paldies vēlamies teikt Daugavpils 3.vidusskolas administrācijai, skolotājām un mūsu skolasbiedriem par atbalstu!

Informāciju sagatavoja:

konkursa „Euroscola” uzvarētāju vārdā,

11.klases skolēni

Arina Baranovska un Artūrs Putāns

FOTO


 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola