Skolu ziņas: Ieguvām jaunas zināšanas un pieredzi Europass Skolotāju Akadēmijā Atēnās
logo

Pateicoties Erasmus+ KA1 programmai, Daugavpils 3. un 15.vidusskolas angļu valodas skolotājiem bija iespēja iegūt jaunas zināšanas un pieredzi Europass Skolotāju Akadēmijā Atēnās no š.g. 14.oktobra līdz 19.oktobrim.

Mūsu kursu tēma bija “Klases pārvaldības risinājumi skolotājiem: jauna metodika, efektīva motivācija, sadarbība un vērtēšanas stratēģijas”. Kursa devīze bija Aristoteļa ideja, ka “nav nekā vienlīdzīgāka par vienlīdzīgu attieksmi pret nevienlīdzīgiem cilvēkiem”. Kursus vadīja profesionāla skolotāja no Grieķijas Foteini Tsioutsia.

Piecas dienas mums bija iespēja diskutēt par to, kā aktīvās mācīšanās procesā motivēt un iesaistīt skolēnus ar dažādām spējām un uztveri, kā pārvarēt dažādas barjeras, izmantojot preventīvās stratēģijas, kā ikvienam radīt pozitīvu akadēmisko un emocionālo skolas vidi.

Kooperatīvās un sadarbības mācīšanās idejas, uzņēmējdarbības domāšanas attīstība, problemātisku jautājumu risināšana, pārvērstas klases izveidošana radīs pielietojumu mūsu ikdienas darbā, pārejot uz kompetencēs balstītu pieeju mācībām.

Svarīga un derīga kursu sastāvdaļa bija dažādas zināšanu un prasmju novērtēšanas stratēģijas, kā arī studentu izturēšanās mācību procesā, starp kurām īpaša uzmanība tika pievērsta rubriku izveidošanai dažādu prasmju novērtēšanai.

Strādājot starptautiskā grupā, mēs uzzinājām par izglītības sistēmas īpatnībām Grieķijā, Horvātijā un Ungārijā, kā arī iepazināmies ar daudzajiem Senās Grieķijas galvaspilsētas apskates objektiem. Tā bija auglīga un produktīva pieredze, iekļaujot jaunas idejas un iespaidus.

 

Daugavpils 3.vidusskolas Erasmus+ programmas projektu Nr. 2019-1-LV01-KA101-060192 „Kompetences: no teorijas līdz praksei” līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

athenas1


athenas2


athenas3


Informāciju sagatavoja:
angļu valodas skolotāja

Irena Rožko

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola