Projekts “Think.” aizved uz Bulgāriju

 ErasmusLogo

No š.g. 29.oktobra līdz 3.novembrim mūsu skolēni piedalījās lieliskā Erasmus+ projektā “Think.” (“Doma”) Nr. 2019-1-SK01-KA229-060786_3 un devās uz Bulgāriju, kur satikās ar citu projektā iesaistīto valstu – Slovākijas, Portugāles, Itālijas un, protams, pašas Bulgārijas – pārstāvjiem.

ProjektsThinkBulgarija_3

Pirmajā dienā partneriestādē – akadēmiķa Ivana Cenova (Ivan Tsenov) dabszinātņu un matemātikas virziena skolā Vracā – mūs sirsnīgi sagaidīja skolotāja un direktore, kā arī skolēni, kuri dejoja bulgāru nacionālo deju. Viņi ne tikai parādīja mums skolu, bet arī pastāstīja par tās vēsturi. Diena bija iespaidiem bagāta, jo mēs pilnībā iejutāmies Vracas kultūrā un vēsturē un iepazinām tās interesantākās un skaistākās vietas. Mums palīdzēja paši skolēni, sniedzot nelielu, jautru un informatīvu ekskursiju. Apmeklējām novadpētniecības muzeju un Etnogrāfisko un nacionālo atjaunotnes kompleksu "Sofronijs Vrachanskis", kuru veido trīs diezgan raksturīgi renesanses laika arhitektūras nami un divas sabiedriskās ēkas no tā paša perioda: Svētā Debesbraukšanas baznīca un Vracas pirmā laicīgā skola. Cita kompleksa daļa ir fiakru muzejs, kas iepazīstina ar uzņēmēja, ar kuru vietējie iedzīvotāji lepojasm – fiakru ražotāja Mito Orozova dzīvi.

Otrā diena bija piepildīta ar aktivitātēm, jo mēs kopā ar citiem skolēniem un skolotājiem pētījām un diskutējām par tādām tēmām kā demokrātija, 12 ES likumi, kas mainīja mūsu dzīvi, un balsošanas nozīme. Tas viss notika spēļu un kopīgu grupu darba aktivitāšu veidā, tāpēc šādā veidā mēs ne tikai iegaumējām svarīgu informāciju, bet arī daudz uzzinājām viens par otru.

Trešajā dienā mēs turpinājām runāt par ES vērtībām, bet galvenais uzdevums bija izveidot tematiskās rokasgrāmatas par tēmu "Esi labs pilsonis". Tās ir diezgan efektīvs mācību līdzeklis, jo ietver praktiskas mācību aktivitātes ar zīmējumiem, ierakstiem, fotoattēliem un jebkuru citu informāciju, kas attiecas uz noteiktu tematu. Semināra noslēgumā katra grupa prezentēja savu gala produktu – jautru, spilgtu, informatīvu un interaktīvu bukletu. Taču tas vēl nebija viss, jo, lai atslābinātu prātus no smagā darba, mēs visi tikām aicināti pastaigāties pa ielām un uzkāpt kalnā, lai baudītu skatu uz Vracu no augšas.

Ceturtajā un šajā pilsētā pavadītajā pēdējā dienā mūs pilnībā aizrāva Ledenicas ala, precīzāk – Skaņas un gaismas šovs, kura laikā dabiski radušos klinšu veidojumus izceļ lāzerprojektoru grafika. Skolēniem bija arī iespēja izmēģināt 5D kino un izstaigāt maģisku celiņu ar amfiteātri un pasaku tēliem. Vēlāk skolā mums visiem tika izsniegti sertifikāti, bet vakarā mums bija jāatvadās no Bulgārijas pārstāvjiem. Tas bija ļoti emocionāls vakars.

Projekta mobilitātes pēdējā, piektā diena tika pavadīta Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā. Kopā ar gidu un viņa interesantajiem stāstiem mēs varējām uzzināt vairāk par tādām pilsētas apskates vietām kā Sofijas Svētā Aleksandra Ņevska katedrāle, Svētā Georga baznīca, Nacionālais teātris "Ivans Vazovs" un citām skaistām un vēstures piesātinātām vietām.

Papildu skolas programmai mēs daudz laika pavadījām arī ārpus tās, piemēram, sanākot kopā un runājot viens ar otru par pilnīgi dažādām tēmām. Mēs arī izmantojām laiku, lai nobaudītu dažus tradicionālos bulgāru ēdienus, piemēram, "Shopska Salata" – iespējams, Bulgārijā iecienītākos dārzeņu salātus.

Projekta brauciens bija pārsteidzoša pieredze, un tiem, kas šādā lielā programmā piedalās pirmo reizi, tā bija ļoti veiksmīga.

 

Daugavpils 3.vidusskolas Erasmus+ programmas starpskolu stratēģisko partnerību (KA219) projektu“Think.” (“Doma”) līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

 ProjektsThinkBulgarija_2

ProjektsThinkBulgarija_4

ProjektsThinkBulgarija_5

ProjektsThinkBulgarija_6

ProjektsThinkBulgarija_7

ProjektsThinkBulgarija_1

ProjektsThinkBulgarija_8

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3.vidusskolas skolēni,

projekta brauciena dalībnieki

Anastasija Artemjeva,

Jevgeņija Andruškeviča,

Anna Lukjančika,

Artūrs Akula,

Ruslans Aroniško

 
Daugavpils 3. vidusskola