IZSLUDINĀTS PROJEKTU KONKURSS PROGRAMMĀ "LATVIEŠU VALODAS APGUVE"

Sabiedrības integrācijas fonds izsludina atklātu projektu konkursu programmas „Latviešu valodas apguve" ietvaros, kas tiek finansēts no Sabiedrības integrācijas fondam piešķirtajiem valsts budžeta dotācijas līdzekļiem.

Programmas mērķis ir nodrošināt iespēju apgūt vai pilnveidot latviešu valodas prasmes Latvijā dzīvojošām mazākumtautībām un nepilsoņiem, kā arī reemigrantiem un viņu ģimenes locekļiem.

Programmas ietvaros tiks atbalstīti projekti divās jomās:

1.atbalsta joma: intensīvie latviešu valodas kursi iedzīvotājiem Latgales reģionā (īpaši Ciblā, Zilupē, Ludzā, Daugavpilī, Dagdā, Krāslavā) un Rīgas reģionā, kā arī citviet Latvijā, kur tas ir nepieciešams un

2.atbalsta joma: latviešu valodas kursi reemigrantiem un viņu ģimenes locekļiem.

Programma nodrošinās iespēju ikvienam interesentam apgūt latviešu valodu līdz valsts valodas prasmes augstākā līmeņa 1.pakāpei (C1).

Programmas mērķa grupa ir:

  • 1.atbalsta jomā:
    pieaugušie Latvijas iedzīvotāji, izņemot bezdarbniekus, darba meklētājus un skolēnus. Kā īpaši atbalstāma mērķa grupa ir noteikti jaunieši vecumā līdz 25 gadiem, kuri nav skolēni, bezdarbnieki vai darba meklētāji;
  • 2.atbalsta jomā:
    Reemigranti un viņu ģimenes locekļi gan pieaugušie, gan bērni, kuri kopā ar reemigrantu pārceļas uz dzīvi Latvijā. Kā reemigrantus saprotot Latvijas pilsoņus un nepilsoņus, kas izceļojuši no Latvijas pēc 1990.gada 4.maija un pārceļas atpakaļ uz patstāvīgu dzīvi Latvijā, vai viņu bērni, kas dzimuši ārvalstīs.

Izņēmums ir trešo valstu pilsoņus, kuri nevar iesaistīties apmācībās, jo viņiem ir iespēja apgūt latviešu valodu Eiropas Trešo valstu valsts piederīgo integrācijas fonda finansēto projektu ietvaros.

Kopējais programmas ietvaros 2014.-2016.g. periodā pieejamais finansējums 428 571 EUR no Sabiedrības integrācijas fondam piešķirtajiem valsts budžeta dotācijas līdzekļiem, tai skaitā:

  • 1.atbalsta jomas projektiem pieejamais finansējums ir 341 490 EUR, no kuriem 102 447 EUR (30%) paredzēts piešķirt projektu īstenošanai Latgales plānošanas reģionā un 102 447 EUR (30%) Rīgas plānošanas reģionā. Ja Latgales un Rīgas plānošanas reģioniem rezervētais finansējums netiks apgūts pilnībā, tas tiks novirzīts citu reģionu projektu atbalstam;
  • 2.atbalsta jomas projektiem finansējums ir 87 081 EUR.

Vienam projektam pieejamais programmas finansējums ir no 1 500 līdz 30 000 EUR.

Programmas finansējums sastāda 100% no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām.

Projekta sākuma datumu var plānot ne ātrāk kā 2014.gada 1.augustā.
Visām projekta aktivitātēm jābūt pabeigtām līdz 2016.gada 30.jūnijam.

Projektu var iesniegt Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības iestāžu reģistrā reģistrēta izglītības iestāde, neatkarīgi no tās juridiskā statusa (pašvaldības iestāde, biedrība, sabiedrība ar ierobežotu atbildību, individuālais komersants u.c.) vai iestādes veida (vispārējās, speciālās, profesionālās, augstākās, pieaugušo u.c. izglītības iestāde).

Programmas „Latviešu valodas apguve" konkursa nolikums un projekta iesnieguma veidlapa pieejama Sabiedrības integrācijas fonda interneta vietnē.

Projektu iesniegumu iesniegšanas termiņš ir 2014.gada 10.marts plkst. 17.00.

Projektu iesniegumus var iesniegt:

Jautājumus par projektu iesniegumu sagatavošanu lūdzam sūtīt pa e-pastu  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , norādot atsauci uz šo projektu konkursu, ne vēlāk kā trīs darba dienas pirms projektu iesniegumu iesniegšanas termiņa beigām.

Informatīvais seminārs par projektu konkursu notiks Rīgā 2014.gada 27. februārī. Detalizētāka informācija par semināru skatīt SIF mājaslapā.

Lūdzam iepriekš pieteikties semināriem pa tālruni 67281752 vai e-pastu  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu . Dalība semināros ir bez maksas.


Informācijas avots: Sabiedrības integrācijas fonds

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola