MŪSU SKOLĒNI UN SKOLOTĀJI GŪST PIEREDZI PROJEKTA „COMENIUSS” VIZĪTĒ POLIJĀ

DSC02580

16.04.2014

   Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas Comenius apakšprogrammas daudzpusējās partnerības projekta„Kultūras un dzīves vērtības multikultūras skolās” („Kulturelle und lebens- wichtige Werte an multikulturellen Schulen”) mūsu skolas un

Daugavpils Profesionalās vidusskolas skolotāju un skolēnu darba grupa ir atgriezusies no Polijas pilsētas Bidgoščas, kur tikās ar projekta partnerskolu – Polijas Bidgoščas pilsētas R. Šūmaņa vārdā nosauktās ģimnāzijas un  Čehijas Kromeržižas pilsētas ģimnāzijas  skolotājiem un skolēniem.

   Šī bija trešā tikšanās, kuras mērķis bija iepazīt partnervalstu  kultūras vērtības un ģimenes tradīcijas. Pirmajā vizītes dienā Bidgosčas pilsētas ģimnāzijā projekta dalībniekus ar nelielu koncertu skolas zālē un sinhronās peldēšanas demonstrējumiem skolas baseinā sveica ģimnāzijas audzēkņi. Kopā ar viesiem demonstrēja mūsdienīgas dziesmas un klipus. Vecāki kopā ar bērniem bija sarūpējuši poļu nacionālo ēdienu cienastu. Poļu ēdieni ir sātīgi un garšīgi. Pīrāgu receptes pat tika pierakstītas. Skolas direktors ar lepnumu izrādīja klašu telpas, kas ir plašas, jauki noformētas, katrā no tām virs tāfeles ir krucifikss.

  Otrajā vizītes dienā devāmies ekskursijā uz seno Hanzas pilsētu  Gdaņsku, kas atrodas Baltijas jūras dienvidu krastā. Apskatījām pilsētas vēsturisko daļu – Galveno Pilsētu, pilsētas arhitektūras pieminekļus, kas atrodas gar tā saucamo Karaļu ceļu (nosaukums radies tāpēc, ka pa šo ceļu pilsētā ieradās Polijas karaļi), iegriezāmies Dzintara muzejā, kur aplūkojām perfekti izstrādātās mūsdienu dzintara rotas, pastaigājāmies pa Motlavas upes krastmalu, apskatot ostu un tur stāvošos kuģus. Tālāk ceļš mūs veda uz kūrortpilsētu Sopotu, kur pastaigājāmies pa garāko koka molu Eiropā, (tas ir  515,5 metru garš).

 Trešajā vizītes dienā tika organizēta pieņemšana Bidgoščas pilsētas domē. Šeit mūs iepazīstināja ar pilsētu, tās izglītības iestādēm, demonstrēja filmu par pilsētu, novadīja ekskursiju pa domes ēku. Mūsu grupu īpaši  aizkustināja uzmanība un cieņa, kas bija veltīta katram projekta dalībniekam. Domes vadība aicināja skolēnus apgūt valodas, jo „valodu zināšana atver cilvēku sirdis”. Šajā dienā, ekskursijas laikā, iepazinām arī leģendām apvīto Bidgoščas pilsētu, apmeklējām pilsētas Vēstures muzeju, skolēni, iepazīstot pilsētu, piedalījās „Pilsētas rallijā”. Aizraujoša nodarbība notika ziepju gatavošanas darbnīcā. Vakarā skolotāji pilsētas Operā noskatījās mūsdienu baleta izrādi, bet skolēni piedalījās boulinga spēlē.

  Vizītes izvērtējumā mūsu skolēni atzīmēja, ka uzņemšana ģimenēs bija sirsnīga,”viņi jutās kā radinieki, kas ir sen tikušies.” Vizītes programma bija ļoti piesātināta, īpaši paliks atmiņā ekskursijas, ziepju gatavošanas darbnīca, darbs ar projektu. Katru dienu guva tikai pozitīvas emocijas, un nu jau  projekta dalībnieki ir ne tikai partneri, bet arī draugi.

  Savukārt skolotāji atzīmēja Polijas partnerskolas darba grupas milzīgo ieguldīto darbu uzņemšanas vizītes sagatavošanā, viesmīlību, augstu novērtēja lieliski organizēto uzņemšanu un kopīgi pavadīto laiku dažādās projekta aktivitātēs.


Informāciju sagatavoja:

Projekta dalībnieki

DSC02269

DSC02327

DSC02353

DSC02364

DSC02367

DSC02450

DSC02560

DSC02580

DSC02613

DSC02623

DSCN0667

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola