PARTNERĪBAS STIPRINĀŠANA STARP LATVIJAS UN VĀCIJAS SKOLĀM

DSCF0765

29.05.2014.

Pagājušajā nedēļā no 18. līdz 23.maijam apmaiņas programmas ietvaros notika skolēnu tikšanās „West-östliche Begegnungen”.

 Sadarbojoties trim Daugavpils skolām – 3.vidusskolai, 15.vidusskolai un profesionālajai vidusskolai jau 10 gadus attīstās skolu partnerība ar Reālskolu Šteinfurtē, Vācijā. Skolēni vairākkārt piedalījās dažādos apmaiņas projektos vācu valodas skolotāju JeļenasSardiko, Elviras Pirogovas, Ļubovas Deļmuhamedovas vadībā.

Apmaiņas projekta programma bija ļoti daudzveidīga, interesanta un veltīta tautas folklorai, tradīcijām, dziesmām un dejām. Tikšanās mērķis bija iepazīstināt jauniešus ar latviešu kultūru, tradīcijām un nacionālām īpatnībām.

Programmas aktivitātes, kuru laikā tika organizēti brauciens uz Rīgu, Mazo Siguldiņu, ekskursija pa pilsētu un Daugavpils cietoksni, tautas deju skola, informācijas meklēšana un apkopošana par nacionālo dziesmu un deju svētku vēsturi, kā arī koncerts-tikšanās ar folkloras ansambli „Svātra”, neatstāja nevienu skolēnu vienaldzīgu.

Atvadu vakarā visi projekta dalībnieki izpildīja nacionālās dejas, kuras apguva projekta nedēļas laikā.Visus priecēja  Vācu skolēnu  uzruna un pateicības vārdi skolas direktoram Vitālijam Azarevičam, skolotājiem, kā arī Andreja Jančevska (8.a),Viktorijas Valevko (10.a), Anastasijas Makarovas (10.b), Karinas Kampanes (11.b), Margaritas Sivaho (11.b)ģimenēm, kuru viesmīlība bija īpaši novērtēta.

Projekta dalībnieki ar nepacietību gaida nākamo tikšanos, kas notiks  jūnija beigās Vācijā, Šteinfurtē.

VĒSTULE 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3. vidusskolas

vācu valodas skolotāja

Jeļena Sardiko

DSCF0704 

DSCF0744

DSCF0760

 IMG_5246

IMG_5263

IMG_5264

IMG_5273

IMG_5285

IMG_5294

IMG_5313

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola