Karjeras nedēļas atskaite

No 16.10.-20.10.2017. mūsu skolā notika karjeras nedēļa. Šīs nedēļas ietvaros notika dažādi pasākumi klašu paralēlēs:

Pirmās klases devās uz bērnu bibliotēku „Zīlīte”, kur skolēni iepazinās ar bibliotekāra profesiju un tās noslēpumiem. Spēlējot lomu spēli, skolēni uzzināja, kādi bibliotekāra pienākumi, ko izsniedz bibliotekārs katram lasītājam, ko pieraksta lasītāja kartē, kā arī bibliotekāre iepazīstināja ar aizraujošām bērnu grāmatiņām.

Otrās klases skolēni devās ekskursijā uz Silenes robežkontroles punktu,lai noskaidrotu ,robežsargu darba pienākumus, profesijas specifiku un karjeras iespējas nākotnei.

Skolēniem tika pārādīta robežpunkts starp Latvijas republiku un Baltkrieviju, skolēni tika izvizināti ar kavadracikliem, robežsardzei vajadzīga šī tehnika, lai kontrolētu robežpārkāpējus.

Ļoti interesants darba moments,kā robežsargu suņi palīdz atpazīt to, ja somā ir kāda aizliegta prece.

Ekskursija izdevās ļoti audzinoša un vērtīga mūsu skolēniem, kā arī lika aizdomāties par profesiju sev nākotnē.

2.b klase arī apmeklēja pilsētas bērnu bibliotēku „Zīlīte” ar mērķi  uzzināt par bibliotēku daudzveidību Latvijā un pasaulē, to attīstības vēsturi, kā arī bibliotekāra profesijas iegūšanas iespējām un nepieciešamību mūsdienu sabiedrībā.

3.a klases skolēni savu klases stundu pārvērta par „saldumu ražotni”, jo kopā ar skolēniem praktiski darbojās māmiņa Katerīna Kņaževa. Māmiņa Jekaterina ir konditore, viņa pastāstīja par savu profesiju ,pārādīja kā strādā konditors un skolēnus iemācīja gatavot „riekstiņus” ar iebiezināto pienu.Klasē valdīja tāds darba spars, katrs skolēns izveidoja sev saldo „riekstiņu”, bet, kurš bija uzmanīgs un varēja atbildēt uz klases audzinātājas  Allas āķīgajiem jautājumiem, as bonusā saņēmu iespēju izveidot vēl vienu saldo „riekstiņu”.

Vissirsnīgākie pateicības vārdi 3.a klases māmiņai Katerīnai Kņaževai.

3.b klases skolēni ar klases audzinātāju uz klases stundu ciemos aicināja Valsts policijas darbiniekus,jo skolēniem ir liela interese par profesiju policists, par darba specifiku un karjeras iespējām.

Policijas darbinieces  atgādināja skolēniem drošībus jautājumus, atbildēja uz skolēnu uzdotajiem jautājumiem un izveidoja puzli par policista profesiju.

3.c klase devās mācību ekskursijā uz uzņēmumu „Daugavpils satiksme”. Skolēniem tika dots uzdevums pirms ekskursijas pētīt kā strādā tramvaja kasiere un tramvaja vadītājs.

Skolēni ekskursijas laikā iepazinās ar uzņēmuma darbību un funkcijām – satiksmes nodrošinājumu pilsētā.Iepazinās ar uzņēmuma vēsturi, kā arī noskaidroja, kādu profesiju pārstāvji strādā uzņēmumā, kāda izglītība nepieciešama, lai strādātu šajā uzņēmumā.

4.a klases skolēni karjeras nedēļas sākumā izveidoja anketu vecākiem un noskaidroja kādās profesijās strādā viņu vecāki,kādas zināšanas un prasmes nepieciešamas viņu profesijā, kādas mācību iestādes beiguši vecāki.

Izpētot visas anketes skolēni nolēma uzaicināt uz klases stundu Nika Vavilovas māmiņu Jekaterinu, kura strādā par kosmetologu un ir izveidojusi savu skaistumkopšanas salonu .

Meistarklase kopā māmiņu izdevās lieliska, skolēni uzzināja informāciju par kosmetologa profesiju, kas vajadzīgs, lai atvērtu savu salonu, kā arī saņēma nelielas dāvaniņas – tetovējumu uz rokas.

Mēs pateicamies māmiņai Jekaterinai Vavilovai par interesantu klases stundu.

4.b klases  kopā ar skolotāju uz klases stundu aicināja profesijas pārstāvi – masieri. Skolēni uzzināja ,ka darbs ļoti interesants, bet tai pašā laikā smags un atbildīgs. Nopietni jāapgūst iemaņas un prasmes, šajā profesijā jāstrādā daudz praktiski, jābūt stiprām rokām. Praktiski arī tika rādīti daži masāžas paņēmieni ,lai cilvēks varētu atslābināties no mācībām un darba.

4.c klase devās mācību ekskursijā uz deju studiju StopTime (STDS). Skolēni uzzināja gan informāciju kā iemācīties dejot, gan kur māca dejot, kā kļūt par dejotāju. Skolēni kopā ar deju skolotāju iemācijās dažādus deju soļus un grupās izveidoja savu nelielu deju.

Visas šīs nedēļas garumā priekšmetu skolotāji sadarbojoties ar klases audzinātāju savās stundās ar skolēniem veidoja ” Profesiju brilles”.

Milzīgs paldies visām klases audzinātājām par sadarbību, atbalstu!


FOTO

Informāciju sagatavoja:

 pedagogs karjeras konsultants – Gunta Ivanova.

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola