12. klašu skolēni “Daugavpils Siltumtīkli” uzņēmumā

12. klašu skolēni 20.10. apmeklēja uzņēmumu „ Daugavpils siltumtīkli”, kuras laikā bija iespējas gūt informāciju par to, kā notiek siltumenerģijas ražošana, pārvalde, sadale un realizācija no koģenerācijas stacijām. Bija iespēja uzzināt par elektriķa, enerģētiķa un inženiera profesijām. Mācību ekskursijas ietvaros skolēni padziļināja arī savas fizikas zināšanas.

Uzņēmuma pirmsākumi meklējami 1906.gadā, kad pilsētas valde noslēdza līgumu ar Berlīnes elektrouzņēmumu akciju sabiedrību par pilsētā pirmās elektrostacijas būvniecību. 1911.gadā elektrostacija (VRES (SC1)) tika nodota ekspluatācijā. Elektrostacijas iekārtas sastāvēja no 2 tvaika katliem un 1 līdzstrāvas turboģeneratora, kura jauda bija 500 kW. Elektrostacijā strādāja 20 cilvēki.

Tagad "Daugavpils siltumtīkli" darbības sfēra ir siltumenerģijas ražošana, pārvade, sadale un realizācija, kā arī elektroenerģijas ražošana un realizācija no koģenerācijas stacijām. Pakalpojumus izmanto gan iedzīvotāji, gan dažādu nozaru uzņēmumi un organizācijas.

FOTO

Informāciju sagatavoja:

I.Jasvina sadarbībā ar J. Ģrinčišinu un I.Rožko

 

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola