Pasākums “ Ieskats nišas profesijās!”

Karjeras nedēļas noslēguma pasākums “ Ieskats nišas profesijās!” 20.oktobrī sapulcēja Cietoksnī Marka Rotko mākslas centrā pilsētas skolu jauniešus un skolotājus.

Pasākuma laikā skolēniem bija organizēta tikšanās/ sarunas ar dažādu nišas ( reto, specifisko) profesiju pārstāvjiem, bija iespēja uzzināt šo profesijas pārstāvju darbības specifiku, informāciju par izglītības iespējām un izaicinājumiem darba tirgū. Pasākumā mūsu skolu pārstāvēja 10.a skolēni O.Petrovičs, J. Zelenkova un 11.a klases skolēns S. Rudenko.  

Noslēguma pasākuma laikā organizatori cenšas ne tikai iepazīt bērnus ar iespējamam profesijām, bet arī pierādīt, kā profesija var atbilsts sapņiem, un līdzekli, lai ar to nodarboties, vienmēr atradīsies.

Tiem skolēniem, kuri atnāca uz pasākumu, piedāvāja iepazīties ar unikālo profesiju pārstāvjiem, atminot pēc ārēja izskata, kurš no viesiem ir bārdu frizieris, aktieris, kvestu istabas īpašnieks. Mūsu apziņā ir vairāki stereotipi, jo stiprā, vīrišķīgā vīrieša vietā bārdu friziere bija slaida un jauka jauniete, aktieris – vidēja auguma neizteiksmīgs jaunietis, policists – smaidīga sieviete.

Piecas minūtēs laikā katrs no viesiem stāstīja skolēniem īsumā pār savu profesiju. Jauniešiem bija ļoti interesanti uzzināt, vai ir tāds likums, kurš nosaka matu garumu un krāsu sievietēm, kuri strādā par policistu, kā atslābinās aktieri pēc izrādes, kad vajadzēja ilgu laiku iejusties cita personas lomā, un vai strādāt par koperaitingu pietiek tikai pareizrakstīšānas zināšanām.

Karjeras nedēļas mērķis bija palīdzēt skolniekiem izvēlēties savu dzīves ceļu tā, lai tas ceļš atbilstu viņu spējām un vēlmēm.

FOTO


 

Informāciju sagatavoja:

I. Jasvina sadarbībā ar 10.a un 11.a skolēniem

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola