ĒNU DIENA 2016
16.02.2016.

Karjeras izglītības programmu „Ēnu dienu” organizē praktiskās biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvija (JA Latvija). 

JA Latvija aicināja uzņēmumus, organizācijas un iestādes aktīvi pieteikt savas vakances ēnošanai šajā gadā un dot iespēju arvien lielākam skolēnu skaitam mērķtiecīgi plānot savu karjeru.

Ēnu diena ir izglītojošs profesionālās orientācijas pasākums, kurā skolēniem ir iespēja apmeklēt dažādas darbavietas un kļūt par darbinieku "ēnām".

Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Trešdien, 10. februārī piecpadsmito reizi visā Latvijā notika karjeras izglītības pasākums Ēnu diena 2016, kurā gan Ēnu devēji, gan Ēnotāji guva vērtīgu pieredzi un jaunas atziņas.

Daugavpils 3. vidusskolas 30 skolēni piedalījās Ēnu dienā. Mūsu skolēni bija Daugavpils  neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, Centrālā poliklīnikā, bērnu veselības centrā,  autokrāsošanas darbnīcā, Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldē un policijas pārvaldē, Daugavpils teātrī,  Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūrā, Daugavpils novada domē, LLU pārtikas tehnoloģiju fakultātē, Rīgas tūrisma un radošās industrijas tehnikumā, Aptiekā APOTHEKA, Zāļu valsts aģentūrā, vairākās IT firmās.

„Ēnu dienas” noslēgumā katrs skolēns saņēma apliecinājumu par savu dalību „Ēnu dienā”. Daloties ar iespaidiem par dienas gaitā redzēto un piedzīvoto, skolēni atzina, ka „ēnot” bija interesanti, radoši un lietderīgi.

Skolēni vēlētos pateikties visiem „Ēnu dienas” organizatoriem un uzņēmumiem, kas tajā iesaistās, jo „Ēnu diena” ir fantastiska iespēja ielūkoties savas sapņu profesijas aizkulisēs. Ēnotāji uzskata, ka visiem skolēniem jāizmanto šī iespēja, jo tikai redzot darba ikdienu un vidi, iespējams to objektīvi novērtēt.

Informāciju sagatavoja:

 Ināra Jasvina

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola