PROFESIJU DIENAS SKOLĒNIEM 2016

2016. gadā AS «Grindeks» „Profesiju dienas skolēniem” organizēja jau septīto gadu. Projekts vienuviet pulcēja Latvijas sekmīgākos dabaszinātņu, īpaši ķīmijas un bioloģijas, skolēnus, no kuriem vairums veiksmīgi piedalās šo priekšmetu olimpiādes, konkursos, kā arī apmeklē papildu kursus un pulciņus. Izvērtējot 120 skolēnu pieteikumus no 36 Latvijas pilsētām, piedalīties projektā uzaicinājumu saņēma 40 dalībnieki. Šogad projektā plašāk tika pārstāvētas lielās pilsētas – Rīga un Daugavpils, bet projekts kopā pulcēja jauniešus no 20 dažādām Latvijas pilsētām un novadiem.

Mūsu skolas 12.a un 11.a klases skolniecēm Viktorijai Vaļevko un Vasilisai Kirjakovai AS «Grindeks» rīkotajās profesiju dienās paveicas apmeklēt vadošo Latvijas farmaceitisko uzņēmumu.

«Grindeks» uzņēmuma galvenie darbības virzieni ir saistīti ar oriģinālproduktu, patentbrīvo un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecību, to izstrādi, ražošanu un pārdošanu. «Grindeks» pārstāvniecības ir atvērtas 13 valstīs, produkcija tiek eksportēta uz 60 valstīm un veido 94% no kopējā apgrozījuma.

«Grindeks» jau vairākus gadus piedāvā skolēniem no visas Latvijas iespēju izprast sava uzņēmuma darbību, kā arī nodrošina prakses iespējas, sekmējot audzēkņu un studentu teorētisko zināšanu pielietošanu.

„Vienas dienas laikā mums bija lieliska iespēja aplūkot uzņēmumu, izprast zāļu ražošanas tehnoloģiju un praktiski darboties kopā ar uzņēmuma darbiniekiem”- stāstā skolnieces.

„Bija ļoti aizraujoši vērot kā tiek izstrādātas zāles, kā arī darboties ar visdažādākajam ķīmijas iekārtām.

Dalība projektā deva priekšstatu par darbinieku ikdienu un darba iespējām ķīmijas nozarē. Tā ir lieliska pieredze, kas noteikti ietekmes mūsu nākotnes profesijas izvēli.

Dienas noslēgumā jaunieši dalījās saviem iespaidiem un saņēma atzinības rakstus un balvas”.

01_01_1


 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola