ĒNU DIENA 2017

15. februārī jauniešiem visā Latvijā bija iespēja piedalīties  atpazīstamā un atzītā Junior Achievement karjeras izglītības programmā skolas audzēkņiem, kuras laikā skolēniem ir iespēja iepazīties ar kādu viņiem interesējošu profesiju un vairāku stundu garumā vērot tās darba ikdienu, kļūstot par “ēnu”.

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Kopumā Ēnu dienu apmeklēja 24 audzēkņi. Mūsu skolēni bija Latvijas Saeimā, Daugavpils Novada un Daugavpils pilsētas domēs, Daugavpils pilsētas izglītības pārvaldē, Benu aptiekā vēroja farmaceita darbu, vairākās IT firmās, kļuva par DU rektora un RISEBA augstskolas ēnām, ēnoja Rīgas fizioterapijas skolā, Rīgas domē, P.Stradiņa medicīnas tehnoloģiskajā centrā un P.Stradiņa universitātē, aktīvi piedalījās nodarbībās PRO X deju studijā, Silverscreen kinoteātrī uzzināja par filmu atskaņošanas aparatūru.

 „Ēnu dienas” noslēgumā katrs skolēns saņēma apliecinājumu par savu dalību „Ēnu dienā”. Daloties ar iespaidiem par dienas gaitā redzēto un piedzīvoto, skolēni atzina, ka „ēnot” bija interesanti, radoši un lietderīgi.

Ēnotāji uzskata, ka visiem skolēniem jāizmanto šī iespēja, jo tikai redzot darba ikdienu un vidi, iespējams to objektīvi novērtēt. Dalībnieki izsaka pateicību visiem “ēnu devējām ” un labprāt piedalīsies šī pasākumā arī nākamgad!

FOTO

Informāciju sagatavoja:

Ināra Jasvina

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola