Atklāta lekcija „Getting Started with IT” Biznesa inkubatorā
13.04.2017.

1.aprīlī Daugavpilī notika interesants pasākums 

tiem kas grib saistīt savu dzīvi ar informācijas tehnoloģijām un interesējas par tam.

Atklāto lekciju „Getting Started with IT” organizēja Google Developer Group (GDG Daugavpils) Biznesa inkubatora telpās Viestura ielā 2. Pašlaik Daugavpils pilsētā ir salīdzinoši neliels, ar IT nozari saistītu norišu skaits. Taču šogad dibinātā organizācija Google Developer Group Daugavpils sola šo situāciju mainīt - regulāri rīkojot lekcijas kā arī tīklošanās (networking) un darbsemināru (workshop) pasākumus. Google Developer Group Daugavpils — ir bezpeļņas organizācija un tikšanās vieta tiem, kas mīl tehnoloģijas kā arī alkst pēc jaunām zināšanām un domubiedriem.

Mūsu skolēniem, kas piedalījās šajā pasākumā, bija iespēja iepazīties ar interesantiem cilvēkiem no Rīgas, kas nodarbojas IT jomā:

Aleksejs Buzdins — GDG Riga, Java User Group Latvia un ikgadējās konferences Riga Dev Day līdzdibinātājs, kā referents ir biežs viesis dažāda līmeņa starptautiskās konferencēs, vadīs lekciju “Who is this Mythical Being — The Programmer?” (“Tā mistiskā būtne - Programmētājs”). Tikšanās sākas ar sarunu par programmētājiem, kas viņi ir un kā par tādu kļūt. Skolēni uzzināja kādi mācību līdzekļi ir pieejami interneta plašumos un kā tos pareizi izmantot. Lektors dalījās iespaidos, izstāstot savu piecu gadu pieredzi reālā programmētāja darbā kā ar stāstīja, kas viņam palīdz gūt gandarījumu no paveiktā, mudinot patstāvīgi pilnveidot savas prasmes.

Sergejs Kibišs — GDG Riga organizators, programmnodrošinājumu izstrādātājs finanšu tehnoloģiju (fintech) uzņēmumā Transact Pro un web-tehnoloģiju entuziasts, uzstājās ar lekciju “Discover the IT universe” (“Izzinām IT visumu”), kur izstāstīja vairākas praktiskās lietas, kā arī ieskatījās virtuālās realitātes, robotikas un dronu tehnoloģiju nākotnes attīstības perspektīvās.

Lekcijā pavadītais laiks bijā lietderīgs un aizraujošs, skolēni plāno iesaistīties arī citos pasākumos šajā jomā.

IT1

IT2

IT3

IT4

Informāciju sagatavoja

Ināra Jasvina un  Georgijs Pliska 

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola