Latvijas skolas soma
Ekskursija uz Aglonu

SkolasSoma

 Š.g. 9.maijā 7.c un 8.b klase programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās ekskursijā uz Aglonas Maizes muzeju un apskatīt Aglonas Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas baziliku.

Par redzēto un piedzīvoto skolēni dalās savos iespaidos.

Daugavpils3vsk_SkolasSoma_Aglona7c8b_1

Lasīt tālāk...
 
Jūgendstila mode apģērbā

SkolasSoma

Š.g. 24.maijā 1.b klases skolēni programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja nodarbību „Jūgendstila mode apģērbā”. Muzeja darbiniece pastāstīja un parādīja jūgendstila modi sieviešu, vīriešu un bērnu apģērbā, aksesuāros.

Daug3vsk_SkolasSoma_Jugendstils_1b_1

Lasīt tālāk...
 
Dienas pavadīšana Daugavpils cietoksnī

SkolasSoma

Š.g. 19.maijā Daugavpils 3.vidusskolas 10.plūsma izmantoja programmas “Latvijas skolas soma” piedāvājumu un apmeklēja Daugavpils cietoksni.

Ir zināms fakts, ka Daugavpils cietoksnis ir pilsētas ievērojamākais kultūrvēsturiskais piemineklis, kā arī Daugavpils pilsētas simbols. Gandrīz visi skolēni ir bijuši šeit un pat vairākas reizes, gan brīvdienās, pastaigājoties ar ģimeni, gan svētku dienās. Izrādās, ka kāds šeit ir nostrādājis veselu vasaru. Tomēr ne visiem ir bijusi iespēja iepazīties ar cietokšņa vēsturi gida pavadībā. Daudz tika uzzināts, parādīts un izpētīts!

Daug3vsk_SkolasSoma_10pl_1

Lasīt tālāk...
 
Aglona – Latgales svētvieta un maizes cepšanas tradīciju glabātāja

SkolasSoma 

Š.g. 5.maija rītā 7.b un 8.c klases skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās braucienā uz Latgales viducīti apciemot Aglonu, lai apskatītu tās ievērojamus kultūras objektus un iepazītu Latgales tradīcijas.

Skolēniem bija iespēja redzēt krāšņāko no svētnīcām Latvijā – Aglonas baziliku (katolicisma centru). Liela skolēnu daļa nekad vēl nebija bijuši Aglonas bazilikā, tāpēc ekskursija pa baziliku bija ļoti izglītojoša. Bērni ar interesi apskatīja Aglonas bazilikas svētbildes un skulptūras. Katrs, kurš vēlējās, no visas sirds varēja palūgt kaut ko Aglonas Brīnumdarītājai Dievmātei. Skolēni mācījās uzvesties klusi, ar cieņu pret lūdzējiem. Pēc bazilikas apmeklējuma jauniešiem bija iespēja nobaudīt Latgales visvecākā un vispopulārākā svētavota ūdeni, kurš slavens ar savām dziednieciskajām spējām.

Aglona_7b8c_3

Lasīt tālāk...
 
Mācību ekskursija uz Aglonu

SkolasSoma

Saulainā 10.maija rītā pie Daugavpils 3.vidusskolas piebrauca divstāvīgs autobuss, lai 3.b un 3.c klases skolēni varētu doties uz Maizes muzeju Aglonā. Šis brauciens notika, pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”.

Mācību ekskursijas laikā skolēniem bija iespēja apmeklēt gan Maizes muzeju Aglonā, kā arī apskatīt lielāko un skaistāko Latgales pērli – Aglonas baziliku.

Maizes muzejā kolorītā muzeja saimniece Vija Kudiņa apmeklētājus sagaidīja ar sveicienu latgaliešu valodā. Muzeja stundā skolēni tika iepazīstināti ar maizes ceļu no grauda līdz galdam, tika stāstītas dažādas tautas tradīcijas, kas saistītas ar maizi, galda kultūru, sadzīves godiem un noteikumiem.

Aglona_3bc_1

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

1 lapa no 19
Daugavpils 3. vidusskola