Latvijas skolas soma
Mēs arī tur bijām…

SkolasSoma

Š.g. 28.septembrī, iniciatīvas “Latvijas skolas soma” iespēju izmantojot, 7.a klases skolēni devās ceļojumā uz Daugavpils cietoksni. Pirms došanās ceļā skolēni izteicās, ka tur jau visu zinot, bet cietokšņa apskates laikā viņi bija spiesti savas domas mainīt.

Ar autobusu devāmies uz Daugavpils cietoksni, kur mūs gaidīja gids, kas nodrošināja vēsturisku stāstījumu pusotras stundas garumā. Mūsu klasei ļoti paveicās, jo mums līdzi bija vēstures skolotāja Tatjana Mamonova.

Lasīt tālāk...
 
Atklājam cietokšņa stāstu

SkolasSoma

Š.g. 30.septembrī, izmantojot iniciatīvas “Latvijas skolas soma” piedāvājumu, skolotājas Olga Kovaļova un Jūlija Driče kopā ar 5.b klases skolēniem piedalījās pasākumā “Izzini Daugavpils cietoksni!” Skolēni ar skolotājām devās pastaigā pa Daugavpils cietoksni, uzzināja dažādus faktus par Daugavpils cietokšņa vēsturi un svarīgākajiem notikumiem, kas ar to saistīti.

Cietoksnis_5b_1

Lasīt tālāk...
 
Daugavpils cietokšņa noslēpumus atklājot

 

SkolasSoma

Šogad mūsu skola turpina piedalīties iniciatīvā “Latvijas skolas soma”. 1.oktobrī 5.c klases skolēni izmantoja iniciatīvas iespējas un apmeklēja Daugavpils cietoksni, lai piedalītos nodarbībā «Iepazīsti Daugavpils cietoksni».

Daugavpils cietoksnis, atkarībā no laika posma – arī Dinaburgas cietoksnis un Dvinskas cietoksnis, ir ievērojamākais Daugavpils kultūrvēsturiskais piemineklis, kā arī viens no pilsētas simboliem. Tas ir Austrumeiropā vienīgais gandrīz bez izmaiņām saglabājies 19.gadsimta pirmās puses cietoksnis.

Lasīt tālāk...
 
Par programmu “Latvijas skolas soma”

Skolas_soma_logo

Kultūrizglītības programma "Latvijas skolas soma" ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Tās mērķis ir, sākot ar 2018.gada septembri, nodrošināt katram mūsu valsts skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā klātienē iepazīt Latvijas mākslu un kultūru (mūzikā, teātrī, dejā, cirkā, vizuālajā mākslā, kino, arhitektūrā, dizainā, materiālajā un nemateriālajā kultūras mantojumā, literatūrā un grāmatniecībā), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas, un kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu.

"Latvijas skolas soma" veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

Programmas mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti.

Vairāk informācijas: https://www.lv100.lv/programma/latvijas-skolas-soma/

 
Stikla izstrādājumu krāšņums un amatniecības vēsture

SkolasSoma

Vai jūs zināt, kur ir iespējams apskatīt viskrāsainākos un neparastākos stikla izstrādājumus un kā notiek to ražošanas process? Kur var labāk iepazīt Latgales amatniecības vēsturi un tās attīstību? Atbilde uz šiem jautājumiem ir atrodama Līvānos.

Livani_1

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

1 lapa no 16
Daugavpils 3. vidusskola