Latvijas skolas soma
Cilvēki un telefoni – kā tas izskatās dejā

SkolasSoma

Š.g. 7. decembrī Daugavpils 3.vidusskolā iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros viesojās laikmetīgās dejas kompānija “Ārā”, lai demonstrētu interaktīvo dejas izrādi “3D par telefoniem”.

Izrādē trīs jaunieši, izmantojot laikmetīgās dejas elementus, stāsta par to, ka mūsdienu globālajā pasaulē telefons ir katram, to var nopirkt, taču tiek uzsvērts arī tas, ka telefons nav prasīgs – nav nepieciešama emocionālā piesaiste, nav principā nekādas atbildības, ja nu vienīgi “jāpabaro” baterija, tomēr tas nemanāmi atņem mūsu brīvo laiku. Šo aktuālo jautājumu mākslinieki pauž caur deju, kustību, zīmīgiem tekstiem, atslēgas vārdiem uz tāfeles.

Lasīt tālāk...
 
3D par telefoniem

SkolasSoma

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros tiek īstenots Olgas Žitluhinas un laikmetīgo deju mākslinieku apvienības “ĀRĀ” projekts “3D par telefoniem”, kura izrādi mūsu klase noskatījās 7. decembrī.

   Izmantojot laikmetīgo deju elementus, projekta dalībnieki stāsta par to, ka mūsdienu globālajā pasaulē katram cilvēkam ir pieejams telefons, kuru viegli var nopirkt. Taču projektā tiek uzsvērts arī tas, ka telefons nav prasīgs kā cilvēks – tam nav nepieciešama emocionālā piesaiste, principā nav nekādas atbildības pret otro pusi, ja nu vienīgi “jāpabaro” baterija. Tomēr telefons atņem visu mūsu brīvo laiku – brutāli, bet vienlaikus tik nemanāmi.

Lasīt tālāk...
 
Deja par un ap telefoniem

SkolasSoma

Š.g. 7.decembrī iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros mums, 6.b klases skolēniem, bija lieliska iespēja noskatīties interaktīvu laikmetīgās dejas izrādi „3D par Telefoniem” // „Deja. Diskusija. Demonstrācija. Par Telefoniem”.

Lasīt tālāk...
 
Kā mēs filmējām savu filmu

SkolasSoma

Š.g. 2.decembrī iniciatīvas ,,Latvijas skolas somas'' ietvaros mums, 12.b klasei, bija iespēja skolas aktu zālē piedalīties interaktīvajā mācību filmu studijas ,,Nofilmē savu filmu,, nodarbībā. Mēs tuvāk iepazinām, kā notiek video filmēšanas process un montēšana.

Lasīt tālāk...
 
Skolēni ieklausās Latvijas gadsimta mūzikā

SkolasSoma

Izmantojot iniciatīvas “Latvijas skolas soma” piedāvājumu, 1.-9.klašu skolēniem bija lieliska iespēja iepazīt Latvijas mūzikas attīstību gadsimtu mijā, iedziļināties mūzikas piemēru atskaņojuma atmosfērā, atkārtot spilgtākos latviešu komponistus: Jāni Cimzi, Baumaņu Kārli, Jāzepu Vītolu, Emīlu Dārziņu, Arvīdu Žilinski, Raimondu Paulu, Imantu Kalniņu, Jāni Lūsēnu un Zigmāru Liepiņu, komponistu biogrāfiskos faktus un daiļradi. Bija aizraujoši aplūkot un izanalizēt dažādu mūzikas stilu un žanru attīstību Latvijā – no tautasdziesmas līdz tautasdziesmas apdarei, no bērnu dziesmu krājuma līdz rokoperai.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

1 lapa no 17
Daugavpils 3. vidusskola