Vienmēr aktuālais “Hamlets” rosina domāt

Latvijas_skolas_soma_LOGO

       Š.g. 6.novembrī iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 12.klašu skolēni apmeklēja izrādi "Hamlets" Daugavpils teātrī.

     „Būt vai nebūt?” – frāze, ko ir dzirdējis ikviens. Viljama Šekspīra luga „Hamlets”, kura sarakstīta pirms vairākiem gadsimtiem, vēl aizvien nav zaudējusi savu aktualitāti un ir ieņēmusi goda vietu pasaules klasikā.

      Iestudējumā tiek attēlota galvenā varoņa Hamleta iekšējā cīņa starp vēlmi atriebt sava tēva nāvi un bezspēcību pret visas karaļvalsts samaitātību. Vilcinoties pārdomās, kā nepieļaut kļūdu ar nepārdomātu rīcību, Hamlets mēģina rast atbildes arī uz vairākiem mūžīgajiem jautājumiem: Kas notiek ar cilvēka garu pēc nāves? Vai taisnīga atriebība attaisno noziegumu? Vai ir jēga cīnīties ar likteni, vai vienkāršāk ir ar to samierināties? Vai nāve ir nāves vērta un dzīve – dzīvošanas?

       Aktieri bija ģērbti krāšņos un košos tērpos. Viņu spēle bija ļoti emocionāla. Interesantas šķita arī dekorācijas, apvienojot šķietami vienkāršo un pelēcīgo ar grezno un mirdzošo. Mums bija ļoti patīkami skatīties izrādi, ka mēs pat nepamanījām, cik ātri ir pagājis laiks.

       Vēlāk, krievu valodas stundā, mēs izrunājām visas detaļas, gūstot ne tikai labas atzīmes, bet arī emocijas.

       Tā bija lieliska iespēja iepazīties ne tikai ar teātri un aktieriem, bet arī kopā ar skolotājiem un klasesbiedriem patīkami pavadīt laiku.

 


Informāciju sagatavoja:

12.a klases skolniece 

Lana Streļcova 

 
Daugavpils 3. vidusskola