Vai esi bijis stikla mākslinieka darbnīcā?

Latvijas_skolas_soma_LOGO

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros š.g. 2.decembrī 7. un 8.klašu skolēniem skolas aktu zāles durvis bija atvērtas stikla mākslas pasaulei. Studija «Glass Point» piedāvāja radošo darbnīcu “Iepazīsti stikla mākslu”. Jaunās mākslinieces skolēniem pastāstīja par saviem piedzīvojumiem ar stiklu – noslēpumaino materiālu, par tā īpašībām un daudzveidīgajām apstrādes iespējām, iepazīstināja ar dažādām stikla pūšanas tehnikām, ar stikla mākslas dizaina priekšmetiem un parādīja īsfilmu, kā top dažādi stikla priekšmeti.

Meistarklasē skolēni mācījās izgatavot dekorus no krāsainām stikla loksnēm, izgriezt stiklu un „apgrauzt” apļus, ovālus, kvadrātus un trijstūrus, kombinēt tos un dekorēt, sagatavot kausēšanai. Ikkatrs varēja justies kā stikla mākslinieks un arī līdzdarboties stikla mākslas darbu radīšanā. Skolēnu izgatavotie dekori ceļos uz Rīgu, lai pārtaptu īstos māklas darbos, jo pats kausēšanas process notiks stikla studijā darbnīcā "Glass Point", stikla kausēšanas krāsnī 800 grādos.

Košo stikla dekoru darināšana bija ne tikai priecīga nodarbe, bet arī iespēja izbaudīt darbu ar stiklu, krāsām, formu un, protams, arī īsta krāsu terapija mācību semestra noslēguma posmā.

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3.vidusskolas

7.-8.klašu skolēni un klases audzinātājas

Ļ.Kravceviča,

J.Smuļko,

I.Kazakeviča,

S.Lazdāne

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola