Ekskursija Daugavpils skrošu rūpnīcā

Latvijas_skolas_soma_LOGO

Š.g. 11.decembrī 2.b klase un 12.decembrī 3.a klase apmeklēja Daugavpils skrošu rūpnīcu projekta “Skolas soma” ietvaros. Ievadnodarbībā iepazināmies ar skrošu rūpnīcu neklātienē, apskatījām attēlus, izlasījām informāciju, uzzinājām dažus faktus par ieroču un munīcijas ražošanu. Uzzinājām, ka ieroču un munīcijas ražošana vienmēr tiek saistīta ar zināmu slepenību un noslēpumainību, tāpēc tik lielu interesi ir izpelnījusies Daugavpils skrošu rūpnīca, kas dibināta 1885.gadā. Rūpnīca ir vecākā munīcijas ražotne Ziemeļeiropā, vienīgā šāda veida rūpnīca Baltijā un viens no vecākajiem industriālā mantojuma objektiem Latvijā. Rūpnīcā atrodas Eiropā vienīgais strādājošais svina liešanas tornis.

Daugavpils skrošu rūpnīca ir Eiropas Kultūras tūrisma tīkla (ECTN, European Cultural Tourism Network) konkursa “Ilgtspējīga kultūras tūrisma galamērķis 2015” (2015.gada tēma – industriālais mantojums tūrismā) 3.vietas ieguvēja. 2017.gadā rūpnīca ieguvusi arī TripAdvisor izcilības sertifikātu (Certificate of Excellence). 

            Atnākot uz rūpnīcu, vispirms iepazināmies ar gidu Pāvelu. Viņš mums parādīja filmu un pastāstīja, kā notiek ražošanas process. Tad apskatījām vēsturisko ekspozīciju, skrošu liešanas cehu, uzkāpām tās unikālajā 32 m augstajā tornī, zem kura atrodas 14 m dziļā dzesēšanas aka, šāvām mērķī. Mūsu gids radīja tik interesantu atmosfēru, ka gribējās klausīties viņu vēl un vēl! Skolēni bija apmierināti ar šo ekskursiju.        

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3.vidusskolas

skolotājas

Olita Ļitvinska,

Ieva Vitkova

3kl_rupnica1


3kl_rupnica2


3kl_rupnica3


3kl_rupnica4

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola