Latvijas Nacionālās operas un baleta apmeklējums

Latvijas_skolas_soma_LOGO

opera_3kl_4kl_2

29.februāris ir īpaša diena ar to, ka ne katru gadu mēs varam to sagaidīt, izdzīvot un arī piedzīvot šajā dienā ko neparastu vai vienreizēju. Un tieši šī gada februāra pēdējā diena mūsu Daugavpils 3.vidusskolas 3.-4.klašu skolēniem bija īpaša.

Projekta “Skolas soma” ietvaros skolēni devās uz Latvijas Nacionālo operu un baletu, lai noskatītos “Putnu operu”, kurai mūziku ir komponējis J.Lūsēns, bet teksta autore ir M.Zālīte. Īpaša šī izrāde bija arī ar to, ka tieši šoreiz uz operas skatuves tā tika izrādīta jau 150.reizi.

opera_3kl_4kl_1

Bērnu opera ir rets žanrs ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. M.Zālītes librets „Putnu operai” sarakstīts 1997.gadā un veidots, izmantojot H.Loftinga pazīstamo grāmatu motīvus un varoņus.

           3.-4.klašu skolēni ar interesi un aizrautību sekoja labā doktora Dūlitla un viņa draugu piedzīvojumiem, kuri vienmēr gatavi steigties palīgā tiem, kurus piemeklējusi kāda ķibele. Krāšņie putni un atjautīgie dzīvnieciņi ne mirkli nezaudē dūšu: viņi atrod noslēpumaini pazudušo kanārijputniņu, veikli nodzēš ugunsgrēku un pat iestudē panākumiem bagātu operu! Tā ir „opera operā”, jo viena no stāstu līnijām ir par to, kā putni uzved operu. Tas ir detektīvstāsts, jo tiek meklēts pazudušais tenors. Tas ir arī stāsts par uzticīgu mīlestību starp diviem kanārijputniņiem. Tas ir stāsts par mīlestību pret visu dzīvo, brīnumaino, košo Dieva radību, kas mums līdzās. 

opera_3kl_4kl_4

Lielas emocijas skolēnos arī raisīja krāšņā operas zāle, ar lielu interesi tika aplūkota orķestra bedre un uzņemts daudz jauku fotogrāfiju.

Jeļizaveta, 4.b klase: “Es uzzināju, ka Latvijas Nacionālajā operā un baletā griežas skatuve. Es sapratu, ka operas laikā nedrīkst pļāpāt, bet vajag skatīties un klausīties.”

opera_3kl_4kl_3

Vladislavs 4.b klase: “Šī opera māca, ka nedrīkst atstāt draugus nelaimē, vienmēr vajag palīdzēt.”

Artjoms, 4.b klase: “Es uzzināju, ka operas zāle ir liela un skaista. Redzēju skaistus kostīmus un labus specefektus.”

Jekaterina, 4.b klase: “Es uzzināju, ka operā visu laiku dzied un rāda ar kustībām. Es redzēju, ka tēliem ir daudz interesantu un daudzkrāsainu kostīmu.”

opera_3kl_4kl_5

Paldies projektam “Skolas soma” par skolēniem sniegto iespēju paplašināt savu redzesloku, papildināt zināšanas mūzikā un mākslā, iegūt daudz pozitīvu emociju un spilgtu pārdzīvojumu!

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3.vidusskolas

4.b klases audzinātāja

Nora Kokiņa

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola